Już dziś we francuskim Marmande odbędą się zawody Challenge Indywidualnych Mistrzostw Świata 2023 na długim torze. Czterech najlepszych uczestników zapewni sobie awans do przyszłorocznego cyklu mistrzowskiego. Piętnastka startujących została wyłoniona w rundzie kwalifikacyjnej w której nie wystąpił niestety żaden z Polaków.

W Marmande nie wystąpi więc oczywiście także żaden nasz reprezentant. Zawody będą bardzo mocno obsadzone, wystąpią choćby aktualny Indywidualny Mistrz Świata Holeder Romano Hummel czy znakomity Francuz Mathieu Trésarrieu.

Tor w Marmande ma 504 metry długości a jego nawierzchnia jest trawiasta. Obiekt ten jest bardzo znany, w przeszłości rozegrano na nim wiele rund IMŚ. Szkoda oczywiście iż na starcie rundy kwalifikacyjnej do zawodów w Marmande nie ujrzeliśmy Polaków.

W konsekwencji nie było szans by nasz reprezentant wystąpił dziś. Bardzo możliwe, iż wynika to z tego iż odbyła się ona także na nawierzchni trawiastej, na obiekcie w niemieckim Bielefeld. Do faworytów zawodów zaliczyć należy wspomnianych już Hummela oraz Trésarrieu.

Najważniejsze będzie oczywiście miejsce w pierwszej czwórce zawodów premiowane awansem do przyszłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Lista startowa zawodów:
1.Jacob Bukhave (Dania)
2.Stephan Katt (Niemcy)
3.Mathias Trésarrieu (Francja)
4.Martin Málek (Czechy)
5.Jörg Tebbe (Niemcy)
6.Hynek Stichauer (Czechy)
7.Paul Cooper (Wielka Brytania)
8.Chad Wirtzfeld (Wielka Brytania)
9.James Shanes (Wielka Brytania)
10.Romano Hummel (Holandia)
11.Christian Hülshorst (Niemcy)
12.Charley Powell (Wielka Brytania)
13.Mathieu Trésarrieu (Francja)
14.Mika Meijer (Holandia)
15.Andrew Appleton (Wielka Brytania)
Rezerwowi:
16.Thomas Valladon (Francja)
17.Jérôme Lespinasse (Francja)