Emocje związane z niedzielnymi meczami PGE Ekstraligi jeszcze nie opadły. A w Lublinie już dziś (poniedziałek 26 lipca br.) o godzinie 20:30 zawodnicy Motoru podejmą na swoim torze drużynę GKM-u Grudziądz. Gospodarze dzisiejszego pojedynku w meczu szóstej kolejki po zaciętej walce zremisowali w Grudziądzu po 45.

Dziś wystarczy minimalne zwycięstwo Motoru i drużyna ta zainkasuje trzy punkty i mając ich na kocie 23, zapewnią sobie upragniony awans do czwórki walczącej o medale. Będzie to niewątpliwie niezwykłe wydarzenie w Lublinie. Jedyny medal DMP – srebro – zawodnicy Motoru zdobyli 30 lat temu.

Zgoła odmienna jest sytuacja Grudziądzan. GKM jest na ostatnim miejscu w tabeli i traci punkt do drużyny Falubazu, a dwa do szóstego Apatora. Goście by się utrzymać muszą zdobyć minimum dwa punkty. Zawodnicy GKM-u mają jeszcze w perspektywie mecz z Włókniarzem Częstochowa u siebie.

Zawodnicy spod Jasnej Góry mogą w tym meczu jechać „o pietruszkę” i wówczas jest jakaś szansa na wygraną w tym meczu GKM-u. Wszystko zależy jak ułożą się wyniki pozostałych meczów XIII kolejki.

Na pewno sytuacja GKM-u jest nie do pozazdroszczenia. Ale to jest sport i żużel i należy walczyć do końca.

Faworytem tej potyczki przy Alejach Zygmuntowskich bezsprzecznie są gospodarze, a każdy niezwykle cenny punkt, wywieziony przez ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz z tego spotkania, zwiększy szanse na utrzymanie się w PGE Ekstralidze na sezon 2022.

Menadżerowie obu drużyn nie dokonywali zmian personalnych w zestawieniach swoich ekip na to spotkanie. Wiadomo, że w ekipie gospodarzy z numerem 16 pojedzie Dominik Kubera.

Awizowane składy: 

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz:
1. Przemysław Pawlicki
2. Norbert Krakowiak
3. Krzysztof Kasprzak
4. Kenneth Bjerre
5. Nicki Pedersen
6. Mateusz Bartkowiak
7. Seweryn Orgacki

Motor Lublin:
9. Grigorij Łaguta
10. Krzysztof Buczkowski
11. Jarosław Hampel
12. Mark Karion
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Mateusz Cierniak

Początek meczu: poniedziałek 26 lipca godz. 20:30. Transmisja Eleven Sport 1 – studio od godz. 20:00
Sędzia: Michał Sasień

Wynik pierwszego spotkania: GKM – Motor 45-45