Już dziś we Wrocławiu na torze przy ul. Krajewskiego 1, odbędzie się II runda Indywidualnych Mistrzostw Żaków Okręgu Zachodniego. Jest to jednocześnie druga eliminacja do Indywidualnych mistrzostw Polski, które odbędą się w Lesznie 19 sierpnia.

W stolicy Dolnego Śląska na starcie ujrzymy 55 żaków w czterech kategoriach wiekowych. 20% wszystkich uczestników stanowią SzarŻaki – łącznie zobaczymy 11 najmłodszych rateli.

Początek zawodów we Wrocławiu o godz. 10.00.

Zaczynamy od kategorii u8, w której zobaczymy trzech reprezentantów Szarży. Ogółem wystartuje 15 zawodników:

NR 10 TOMASZ GREGORCZYK

NR 15 KACPER BUDZIŃSKI

NR 16 DOMINIK MATUSZAK

O godz. 11.30 na K1, wystartuje kategoria u12 w Indywidualnych Mistrzostwach Żaków Okręgu Zachodniego. Na torze zobaczymy 25 zawodników podzielonych na 2 grupy. Wystartują również nasze SzarŻaki.

Grupa A

NR 1 MIKOŁAJ WĄŹ

NR 5 JAN BUJNOWSKI

Grupa B

NR 2 ANTONI OWSIANIK

NR 6 WOJCIECH KOWALSKI

NR 8 KACPER KIJKOWSKI

O godz. 13:15 wystartuje kategoria u10. Zgłoszonych zostało 17 zawodników i organizatorzy musieli zastosować rozkład biegów, dla 20 uczestników. Wg takiej tabeli każdy z zawodników w pierwszej fazie startuje po cztery razy (nie jedzie „każdy z każdym”). Później w zależności od zdobytych punktów uczestniczy walczą w biegach o miejsc a w całym turnieju.

Na starcie w tej kategorii wiekowej ujrzymy trzech SzarŻaków:

NR 3 MIKOŁAJ WĄŹ

NR 13 JAN BUJNOWSKI

NR 19 TOMASZ GÓRAL

Na koniec sobotnich zmagań żaków wystartuje kategoria wiekowa u6. Wśród zgłoszonych ośmiu zawodniczek i zawodników wystartuje dwoje Wrocławian:

NR 1 RÓŻA MUTOR

NR 9 SEBASTIAN WRONA

Zdjęcie: Bogielczyk Foto