W sobotę 4 czerwca odbędzie się kolejna runda Speedway Grand Prix 2022.

Cykl FIM Speedway Grand Prix wraca do Teterow. Na Bergring Arena odbędą się zawody SGP po raz pierwszy od 2019 roku.

SpeedwayGP zagościło na tym malowniczym torze w północno-wschodnich Niemczech w 2016 roku – kiedy odbył się 200. turniej cyklu SGP.

Maciej Janowski zwyciężył w Teterow w ostatnich zawodach jakie odbyły się tutaj 31 sierpnia 2019 r. Drugi był wówczas Bartosz Zmarzlik, a trzeci Matej Zagar.

Na Bergring Arena zwyciężali ponadto Jason Doyle, Matej Zagar i Tai Woffinden.

Na stadionie  Bergring Arena, tor ma 314 m długości. Owal okalają trybuny, które nie są wykonane tak profesjonalnie, jak większość sportowych aren w Polsce. Niektórzy kibice śledzą zmagania żużlowców z poziomu… wałów, które pokrywa jedynie trawa. To dodaje kolorytu zmaganiom w Teterow. Podobnie jak klasyczna, grillowana kiełbasa niemiecka.

Podczas gdy Mistrzostwa Świata SpeedwayGP są stosunkowo nowe w Teterowie. Miejscowość ta słynie również z toru trawiastego Bergring. Tam można kupić białą golonkę na stoiskach obok owalu na którym ścigają się zawodnicy.

Aktualnie liderem klasyfikacji generalnej Speedway Grand Prix 2022 jest Bartosz Zmarzlik, który uzbierał 44 punkty. Jedno oczko mniej ma Maciej Janowski. Naszym zawodnikom po piętach depcze Leon Madsen.

W SGP Niemiec wystąpi oczywiście piętnastu stałych uczestników tegorocznej SGP – w tym czterech Polaków.

W GP Teterow 2022 z dziką kartą wystartuje Niemiec Kai Huckenbeck. Ten zawodnik został doceniony choćby za świetną postawę w eWinner 1. Lidze. Funkcję rezerwowych podczas GP Niemiec 2022 sprawować będą Norick Bloedorn i Lukas Baumann.

Harmonogram zawodów w Teterow:

Sobota 4 czerwca:
13:00 – kwalifikacje;
18:30 – początek studia przed GP Niemiec
19:00 – początek zawodów

Oczywiście prowadzona będzie Grand Prix Teterow 2022 transmisja. Zawody obejrzysz za pośrednictwem platformy Player, na Eurosporcie Extra. Dostęp jest płatny.

Niestety z Grand Prix Teterow 2022 nie będzie darmowej transmisji. Pewnie będą takie streamy, jednak są one nielegalne. Nie polecamy korzystać z takich rozwiązań. Tego typu przekazy nie są zbyt wysokiej jakości i odbierają przyjemność ze śledzenia sportowej rywalizacji.