Niemalże równocześnie ze startem eWinner I ligi wystartują rozgrywki Ligi Juniorów. W obecnym sezonie w rozgrywkach młodzieżowych wystąpi osiem drużyn. Młodzi żużlowcy reprezentują wszystkie kluby z PGE Ekstraligi: Spartę, Unię, Stal, Falubaz, Motor, Włókniarz, GKM oraz ROW. Zaplanowano osiem rund. Każda drużyna raz wystąpi w roli gospodarza. W meczu rywalizować będzie ze sobą siedem drużyn. Naturalnym więc jest fakt, iż w każdej kolejce jeden z zespołów będzie pauzować. Zawody zostaną rozegrane według tabeli 21 biegowej. Drużyny w tych rozgrywkach reprezentować będzie trzech zawodników młodzieżowych plus rezerwowy.

Zwycięzca poszczególnych zawodów otrzyma 6 punktów meczowych, zaliczanych do klasyfikacji generalnej. Za drugie miejsce przyznawanych jest pięć punktów, zaś za ostatnie (siódme miejsce) punktów się nie przyznaje.

Pierwsza runda Ligi Juniorów odbędzie się już 14 lipca (wtorek) na torze w Grudziądzu. Wówczas młodzieżowcy Sparty pauzują. Wrocławscy zawodnicy Ligę Juniorów zapoczątkują 21 lipca w Częstochowie.

Turnieje będą odbywać się w każdy wtorek aż do 1 września. Wtedy, w Zielonej Górze, dojdzie do zakończenia rozgrywek.

Terminarz Ligi Juniorów 2020:
14 lipca – I runda, Grudziądz (pauza: Betard Sparta Wrocław)
21 lipca – II runda, Częstochowa (pauza: Fogo Unia Leszno)
28 lipca – III runda, Rybnik (pauza: Moje Bermudy Stal Gorzów)
4 sierpnia – IV runda, Gorzów (pauza: Motor Lublin)
11 sierpnia – V runda, Leszno (pauza: MrGarden GKM Grudziądz)
18 sierpnia – VI runda, Lublin (pauza: RM Solar Falubaz Zielona Góra)
25 sierpnia – VII runda, Wrocław (pauza: Eltrox Włókniarz Częstochowa)
1 września – VIII runda, Zielona Góra (pauza: PGG ROW Rybnik)

Co ciekawe ostatni raz Liga Juniorów była rozgrywana w 2016 roku. Rozgrywki młodzieżowe wygrała wówczas drużyna Fogo Unii Leszno przed Betard Spartą Wrocław i Falubazem Zielona Góra.

Juniorzy Betard Sparty Wrocław w sezonie 2020:

Bartosz Curzytek;

Michał Curzytek;

Gleb Czugunov;

Wiktoria Garbowska;

Przemysław Liszka;

Mateusz Panicz.

Szkoleniowcy drużyny wrocławskiej zapewne będą chcieli by w zawodach młodzieżowych „objeżdżali” się zawodnicy mający najmniej doświadczenia w wyścigach z przeciwnikiem. Wątpliwe jest więc, by w Lidze Juniorów wystąpił Gleb Czugunov.