Tai Woffinden w Sparcie Wrocław startuje od 2012 ., a więc już 10 sezonów broni barw klubu ze stolicy Dolnego Śląska. W polskiej lidze Tai pojawił się w 2008 r. w drużynie Włókniarza Częstochowa.

Później w 2011 r występował w pierwszoligowym Starcie Gniezno. Urodzony w Scunthorpe żużlowiec już od pierwszego sezonu startów we Wrocławiu pokazał wielkie zaangażowanie i walkę do ostatnich metrów na torze.

To właśnie we Wrocławiu rozwinął się jego ogromny talent. W latach 2013, 2015 i 2018 został Indywidualnym Mistrzem Świata, wygrywając cykl Speedway Grand Prix.

Niedawno kupił dom pod Wrocławiem i jak sam przyznał, była to bardzo dobra decyzja. Teraz nie traci czasu na przejazdy na mecze, czy na treningi. Po zawodach u siebie w pół godziny jest już w domu.

W Polsce oczywiście mieszka z całą rodziną swoją rodziną – z żoną i dziećmi. Tajski bierze czynny udział w ciekawych wydarzeniach we Wrocławiu. Jeśli tylko ma wolny czas można go zobaczyć na meczach futbolu amerykańskiego drużyny Panthers Wrocław. Często pojawia się na wrocławskim Rynku.

O tym, iż dobrze czuje się we Wrocławiu świadczy fakt, iż ostatnią umowę podpisał na trzy lata. Woffinden będzie więc w ekipie Sparty startował do 2024 roku włącznie.

Do niedawna był jedynym indywidualnym mistrzem świata, startującym w polskiej lidze, który nie miał na swoim koncie tytułu drużynowego mistrza Polski. Po wrześniowym zwycięstwie nad Motorem Lublin łzy szczęścia popłynęły po twarzy Brytyjczyka… To on w końcu intonował po polsku piosenkę „Puchar jest nasz, sia la la la la la laaaa.

Nie mogło być inaczej i Tai zorganizuje w tym roku Turniej Jubileuszowy. O zawodach poinformował w swoich mediach społecznościowych:

16 czerwca (czwartek) w Boże Ciało odbędzie się Turniej Jubileuszowy z okazji 10-lecia startów w Sparcie Wrocław Taia Woffindena. Na pewno na Stadionie Olimpijskim oprócz  zawodników Sparty zobaczymy czołowych żużlowców świata.