Christopher Calvin Harris urodził się 28 listopada 1982 w Truro , Cornwall. W środowisku żużlowym otrzymał przydomek Bomber. Startował dla Leicester Lions i Berwick Bandits w Wielkiej Brytanii.

Harris rozpoczął karierę wyścigową w wieku sześciu i pół roku, startując w imprezach na torze trawiastym . Jego talent szybko stał się widoczny, gdy zaczął wygrywać wszystkie juniorskie grupy wiekowe w regionie południowo-zachodnim. W 1998 roku, w wieku 15 lat, przeniósł  się do wyścigów żużlowych dla St. Austell Gulls na poziomie Amateur Conference League. Jego klub zdobył mistrzostwo i Puchar Knockout.

W swoje 16. urodziny Harris podpisał kontrakt z drużyną Exeter Falcons, która rywalizowała w Premier League, na środkowym szczeblu trzyligowej struktury brytyjskiego żużla. Pomimo śmierci ojca, który był jego kierowcą i mentorem, swój pierwszy znaczący indywidualny sukces odniósł jeszcze w tym samym roku, kiedy został mistrzem Wielkiej Brytanii do lat 16. Został również wybrany do jazdy dla drużyny Wielkiej Brytanii zarówno na poziomie U-19, jak i U-21.

W 2000 roku Harris ponad dwukrotnie zwiększył liczbę zdobytych punktów z poprzedniego roku, będąc niepokonanym przez przeciwnika w kilku meczach. Zespół Exeter Falcons zakończył sezon jako mistrz Premier League i dotarł do dwóch finałów pucharowych i jednego półfinału. Harris na sezon 2001 zmienił klub, dołączając do Trelawny Tigers w Kornwalii. Wkrótce został ich najlepszym żużlowcem i zakwalifikował się do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na żużlu 2001 jako pierwszy rezerwowy. Kontynuował swoją jazdę dla Tigers w 2002 roku, będąc kapitanem klubu. Po raz kolejny był najlepszym żużlowcem klubu a Trelawny Tigers zdobył Premier Trophy.

Chris Harris – zdjęcie Wikipedia

Korzystając z nowych zasad wprowadzonych, aby pomóc młodym brytyjskim jeźdźcom, Harris podjął również próby w kierunku jazdy w Elite League w 2002 roku z Peterborough Panthers. Podczas swojego debiutanckiego sezonu w Elite League robił duże postępy, awansując do głównego skłądu zespołu. Indywidualnie awansował do finału brytyjskich mistrzostw na żużlu i zajął czwarte miejsce w mistrzostwach świata do lat 21.

W 2003 roku Harris ponownie jechał dla Trelawny Tigers w Premier League i Peterborough Panthers w Elite League. Pod koniec sezonu był liderem klasyfikacji Elite League. Poza torem został wybrany Osobowością Sportową Roku BBC regionu South-West.

Jednak to na froncie indywidualnym Harris odniósł największe sukcesy. W mistrzostwach świata do lat 21 wygrał zarówno rundę ćwierćfinałową, jak i półfinałową, awansując do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na żużlu 2003 w Szwecji, gdzie zajął drugie miejsce, tracąc jeden punkt do Jarosława Hampela.

Jego wysoka forma w 2003 roku sprawiła, że Harrisowi został rezerwowym w trzeciej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Świata FIM na żużlu 2003, Grand Prix Wielkiej Brytanii, które odbyły się na Millennium Stadium w Cardiff.

W 2004 roku Harris podpisał kontrakt z Coventry Bees . W następnym sezonie Bees zdobyli mistrzostwo Elite League, co oznaczało, że Harris zdobył tytuły na wszystkich trzech poziomach brytyjskiego żużla w wieku zaledwie dwudziestu dwóch lat. Reprezentował również Wielką Brytanię w Pucharze Świata na żużlu. Harris jeździł dla Coventry do 2011 roku.

W 2007 roku Harris został indywidualnym mistrzem Wielkiej Brytanii. Harris został wybrany do jazdy jako stała dzika karta w serii Speedway Grand Prix 2007, startując z numerem 15. Dopiero w swoim piątym turnieju Grand Prix wygrał Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. Był także ofiarą napadu z bronią w ręku, zaledwie dwa tygodnie przed swoim pierwszym zwycięstwem w Grand Prix, Zwycięstwo Chrisa w Grand Prix uznawane było za największe wydarzenie na brytyjskim żużlu.

Poza torem ponownie został wybrany Osobowością Sportową Roku BBC regionu South-West  i został również wybrany Sportową Osobowością Roku BBC w Midlands, pokonując piłkarza Aston Villa Garetha Barry’ego, który zajął drugie miejsce.

Harris zdobył mistrzostwo Wielkiej Brytanii jeszcze dwukrotnie w 2009 i 2010 roku i po raz pierwszy od 2004 roku Harris nie jeździł dla Coventry po tym, jak poszedł na wypożyczenie do Belle Vue Aces na sezon żużlowy 2011 Elite League. Kontynuował dobre występy w Mistrzostwach Świata 2011, zajmując drugie miejsce w Grand Prix Chorwacji.

Po kolejnym sezonie z Coventry w 2012 roku dołączył do Birmingham Brummies na sezon 2013. W 2014 roku wrócił do Coventry do końca sezonu 2016.

Pomimo tego, że Harris zakończył występy w Grand Prix, nadal imponował formą w Wielkiej Brytanii. Karierę w Grand Prix zakończył z rekordem 103 spotkań, dziewięciu finałów, jednego zwycięstwa i 608 punktów. Zdecydował się też po raz pierwszy wystartować w obu dywizjach ligi brytyjskiej w 2017 roku, jeżdżąc dla Rye House Rockets i Peterborough. W 2018 roku kontynuował jazdę w obu dywizjach i zadebiutował w Glasgow Tigers, Poole Pirates i Ipswich Witches. W 2019 r występował w Somerset Rebels i Berwick Bandits.

W 2022 roku jeździł dla Peterborough w SGB Premiership 2022 i był kapitanem Berwicka w SGB Championship 2022. Miał również udany sezon na długim torze, zdobywając brązowy medal w Indywidualnych Mistrzostwach Świata na Długim Torze 2022.

Na sezon 2023 roku podpisał kontrakt z Leicester Lions na SGB Premiership 2023.

Poole – Coventry 2010 r.: