Szarża Wrocław zaczyna budowę składu swojej drużyny na przyszły sezon. Już teraz wiemy, iż w 2022 na torach zobaczymy tylko jedną drużynę Szarży Wrocław. Po doświadczeniach jakie zarząd klubu zebrał podczas tegorocznych rozgrywek postanowiono w przyszłym roku skupić się na jednej drużynie seniorskiej i mocno postawić na drużyny dziecięco-młodzieżowe.

We Wrocławiu jest jedna z najsilniejszych w Polsce grup żaków. W większości, w obecnym sezonie Szarżaki byli tymi młodszymi w swoich grupach wiekowych. Efekty szkolenia we Wrocławiu powinny być widoczne w przyszłym sezonie.

Od jakiegoś już czasu trwa nabór do grup starszych żaków, by i w tym przedziale wiekowym Szarża miała swoich zawodników.

Widząc efekty pracy u podstaw prezes Szarży Adrian Kocur postanowił budowę drużyny na sezon 2022 rozpocząć od solidnych fundamentów.

We środę 28 października ogłoszono czterech jeżdżących dyrektorów, którzy będą odpowiedzialni za strategiczne obszary działania klubu.

Dyrektorem sportowym został Damian Natoński. Mieszkający pod Wrocławiem Damianek w sezonie 2022 będzie współodpowiedzialny za budowę zespołu ligowego na przyszły sezon, szkolenie młodzieży, służenie radą i pomocą starszym mniej doświadczonym zawodnikom. Główne zadanie, to przede wszystkim zwiększenie zainteresowania speedrowerem u młodzieży, w samym Wrocławiu. Znając Damiana wiemy, że jest to właściwy człowiek, na właściwym miejscu i wszystkie sprawy za które jest (będzie) odpowiedzialny poukłada bardzo dobrze.

Michał Szmaj, do niedawna pełniący funkcję menadżera pierwszej drużyny został dyrektorem ds. organizacyjnych.

Witold Strzelec będzie pełnił funkcję dyrektora ds. wizerunkowych

Arkadiusz Hajost został dyrektorem ds. finansowych.

Cała wspomniana czwórka oprócz nowych funkcji cały czas pozostaje czynnymi zawodnikami Szarży Wrocław.

Wszystkim życzymy sukcesów zarówno sportowych, jak i tych związanych z nowymi funkcjami pełnionymi w drużynie Szarży.

Fotografia autor tekstu