Druga część przedsezonowej rozmowy z Bartoszem Grabowskim. Dowiemy się, min kto suplementuje mistrza i co w obecnych czasach jest priorytetem Bartosza Grabowskiego.

Na wirażu:  Jakie widzisz szanse rozwoju speedrowera w Polsce, a co jest największym zagrożeniem dla tej dyscypliny?
Bartosz Grabowski: Kurde.. nie chcę się wypowiadać w tym temcie za dużo, uznajmy że to nie moja sprawa. Ja jestem zawodnikiem.

Nw: Czy uważasz, że speedrower jako dyscyplina uprawiana przez amatorów ma szansę na rozwój, czy dla dobra tej dyscypliny powinniśmy pójść w stronę zawodowstwa?
BG: Nie chcę się wypowiadać w tym temacie bo bym mógł godzinami na ten temat rozmawiać. Jest jak jest i tyle. Na pewno mogłoby być lepiej.

Nw: Czy masz jakiegoś indywidualnego sponsora?
BG: Sponsora nie, ale o moją suplementacje dba firma Ziółko vitamin shop.

Nw: Jak przygotowujesz się do obecnego sezonu? Twoi koledzy z drużyny rateli mają rozpisane plany treningowe, jeżdżą regularnie na torze.
BG: Chłopacy jeżdżą regularnie na torze , a ja regularnie pracuje i jeżdżę autem (śmiech). Oczywiście trenuję jak zawsze. A jak to już moja tajemnica.

Nw: Przełożono już dwie kolejki spotkań ligowych. Jak uważasz, czy obostrzenia związane z korona wirusem jeszcze namieszają w rozgrywkach ligowych, czy tak jak w ubiegłym sezonie rozgrywki CS Superligi odbędą się bez przeszkód?
BG: Wszystko zależy jak ten świrus będzie się rozwijał.

Nw: Co sądzisz o tegorocznym podziale na dywizję rozgrywek o DMP. Podział na grupę słabszą i mocniejszą to dobry pomysł?
BG: Po tym sezonie się okaże czy to dobry pomysł czy nie, trzeba mierzyć siły przez zamiary jeśli chodzi o kluby.

Nw:  Drużyna Szarży siłą rzeczy jest zbudowana z zawodników, którzy pochodzą z różnych stron Polski. Niektórzy twierdzą, że taki „dream team” często nie sprawdza się w praktyce i indywidualności nie walczą dla drużyny. Jak ty oceniasz twoją nową drużynę? Stać was na walkę o najwyższe cele?
BG: Stać jest nas na dobry wynik, a jaki wynik osiągniemy to zobaczymy na koniec sezonu. Ile ludzi tyle opinii na temat ”dream teamu”. Na pewno będziemy się starać o jak najlepszy wynik.

Nw:. Jak myślisz, czy „szum medialny” wokół Szarży oraz wokół speedrowera wpłynie na popularyzację tej dyscypliny w Polsce i na to że duża liczba kibiców będzie pojawiać się (oczywiście jak będzie to możliwe) by oglądać speedrowerowe zmagania?
BG: Dołączyłem do Szarży między innymi też dlatego że widać że się starają. o to by o drużynie było głośno w mediach ale też o to by sponsorzy byli. Jednak jak się chce to się potrafi poszukać i wystarać. Myślę że sporo osób będzie się pojawiało.

Nw: Czego życzyć Bartoszowi Grabowskiemu w nadchodzących rozgrywkach?
BG: Hm.. może tylko zdrowia, bo jednak w obecnych czasach jest to priorytet.

Nw: Co chciałbyś przekazać kibicom speedrowera we Wrocławiu?
BG: Chciałbym aby licznie przybywali na tor i nas wspierali po wygranych meczach ale także po przegranych ( mam nadzieje ze takich nie bedzie) (śmiech)

Nw: Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów w nadchodzącym sezonie
BG: Dziękuję i do zobaczenia

Szarża Wrocław na K1. Listopad 2020