Zawodnik Sparty Wrocław, Daniel Bewley 16 czerwca, w Bydgoszczy, zadebiutował w rozgrywkach o tytuł indywidualnego mistrza Europy. Były to pierwsze zawody tegorocznego cyklu SEC.

Dan po raz pierwszy na torze zaprezentował się w biegu kończącym pierwszą serię. Bewley słabiej wystartował, lecz po chwili wyszedł na prowadzenie. Drugi do mety przyjechał Sergiej Łogaczow a stawkę zamknęli dwaj byli zawodnicy Sparty Wrocław Vaclaw Milik i Andrzej Lebiediew, który przez problemy sprzętowe przyjechał na końcu stawki.

Tak młody Brytyjczyk rozpoczął walkę o finał turnieju SEC w Bydgoszczy. Po dwóch seriach startów miał na swoim koncie komplet punktów. Ostatecznie po rundzie zasadniczej zajął piąte miejsce, gwarantujące mu udział w biegu barażowym o finał zawodów. Ten wyścig Brytyjczyk wygrał i znalazł się w biegu o zwycięstwo w bydgoskim turnieju SEC.

Bewley – debiutant w finale imprezy tej rangi – prowadził w pierwszej odsłonie ostatniej gonitwy dnia. Upadek Madsena sprawił, że bieg został przerwany. W powtórce po ładnej walce Bewley musiał uznać wyższość swoich rywali – Leona Madsena i Piotra Pawlickiego.

Tak Daniel Bewley skomentował swój pierwszy występ w zawodach SEC w Bydgoszczy:
Ostatecznie zająłem trzeciej miejsce. W drugiej odsłonie finału dokonałem złych wyborów. Przed upadkiem, który miał miejsce na drugim lub trzecim okrążeniu, prowadziłem w biegu finałowym. Niewiele zabrakło bym wygrał, ale mimo wszystko jestem bardzo zadowolony ze swojego występu.

Daniel marzył o walce w SEC: Ściganie się z Leonem czy Piotrem ma dla mnie ogromne znaczenie. Kilka lat temu oglądałem cykl SEC, w którym ścigał się Madsen, a ja w tym czasie występowałem w National League lub Championship w Wielkiej Brytanii. To świetne uczucie spotkać się z tymi zawodnikami w finale. Oczywiście, wygrana byłaby czymś wyjątkowym, ale jestem zadowolony z osiągniętego rezultatu.

26 czerwca na stadionie żużlowym w niemieckim Gustrow, odbędzie się drugi turniej finałowy indywidualnych mistrzostw Europy. Wówczas Daniel Bewley będzie miał okazję do rewanżu i walkę o pierwsze zwycięstwo w zawodach cyklu SEC.