We wtorek 30 września br. punktualnie o symbolicznej dla wielkopolskiego klubu godzinie – 19:38 – ogłoszony został powrót wychowanka FOGO Unii, Piotra Pawlickiego do Leszna.
Piotr Pawlicki wraca do FOGO Unii Leszno po 3-letniej przerwie. W barwach Biało-Niebieskich Piotr zdobywał m.in. pięć złotych medali Drużynowych Mistrzostw Polski, tytuł Indywidualnego Mistrza Polski, ma też na swoim koncie wiele indywidualnych, jak i drużynowych sukcesów. W Lesznie liczą, że będzie on dużym wzmocnieniem drużyny, która wraca w 2026 roku do PGE Ekstraligi.
Piotr Pawlicki w minionym sezonie jako zawodnik Krono-Plast Włókniarza Częstochowa wykręcił średnią biegową 2,177 pkt/bieg.
Pawlicki reprezentował barwy Unii w latach 2012-2022. Po rocznych epizodach w Sparcie Wrocław (2023), Falubazie Zielona Góra (2024) oraz Włókniarzu Częstochowa Pawlicki będzie zawodnikiem klubu, którego jest wychowankiem.
– Czas znów tu wrócić. To miejsce, w którym się urodziłem i wychowałem. Po rodzinie na drugim miejscu jest Unia Leszno – przekazał w specjalnym materiale przygotowanym przez klub z Leszna.
Przypomnijmy, iż zwycięzcy Metalkas 2. Ekstraligi zatrzymali w swoim składzie Janusza Kołodzieja, Grzegorza Zengotę a także Nazara Parnickiego (indywidualnego mistrza świata juniorów). W Lesznie nigdy nie brakowało zdolnych juniorów. W drużynie Byków na przyszły sezon zostanie najprawdopodobniej i Ben Cook.
Oto pełna wypowiedź Piotra Pawlickiego po tym jak ogłoszono jego powrót do leszczyńskiego klubu:
materiały prasowe






