Do Urzędu Miejskiego we Wrocławiu został złożony wniosek z okazji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Razem, wspólnie możemy zmienić infrastrukturę toru przy Krajewskiego. W najbliższych miesiącach pierwsze rozstrzygnięcia formalne. Jeśli uda nam się przez nie zakwalifikować już we wrześniu czeka nas głosowanie… głosowanie, które może zmienić na K1 bardzo dużo! Przypomnijmy, iż obecny stan toru na wrocławskim Sępolnie jest właśnie wynikiem wygrania projektu budżetu obywatelskiego w 2016 roku. Z tych środków został wyremontowany owal do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu przy ul. Rafała Krajewskiego 1.

Niestety podczas projektowania i remontu toru nikt nie pomyślał, aby doprowadzić wodę i w okolicy słupa z oświetleniem toru, postawić skrzynkę z możliwością podłączenia się do prądu. Kto interesuje się żużlem ten doskonale wie, jak ważna jest kosmetyka toru i dokładnie tak samo jest w speedrowerze. Polewanie toru jest podstawą, aby jazda po torze była przyjemniejsza, ale co najważniejsze bezpieczna.

Projekt 2023 zakłada:

– przyłącze wody i prądu

– ułożenie kostki brukowej

– dwie stałe wiaty parkingowe z ławkami i stojakami na 20 rowerów

– jedna stała wiata pod biuro zawodów

– trybuny na ponad 100 osób

– stały kontener z szatniami

– stały kontener z WC

Całość inwestycji jest warta blisko 500 tysięcy złotych. Kto wie, być może już w trakcie sezonu 2024 przyjdzie organizować treningi i zawody w dużo bardziej komfortowych warunkach. Trzymajmy mocno kciuki za powodzenie tego projektu!