Zgodnie z oczekiwaniem, dwóch pierwszych zawodników na liście rezerwowych znalazło się w cyklu Grand Prix w miejsce zawieszonych zawodników rosyjskich.

25 letni Australijczyk Jack Holder i 22 letni Brytyjczyk Daniel Bewley wskoczyli w miejsce wykluczonych Rosjan Emila Sayfutdinowa i Artema Łaguty jako stali uczestnicy do cyklu Speedway Grand Prix w tym sezonie.

Wcześniej, organizatorzy cyklu SGP jako pierwszego rezerwowego wyznaczyli Jacka Holdera, po kilku dobrych sezonach w jego wykonaniu.

W tym sezonie Jack Holder dostał od organizatorów szansę, by zaistnieć wśród najlepszych żużlowców świata walcząc o tytuł najlepszego zawodnika globu. Będzie trzecim Australijczykiem w tegorocznym cyklu po Jasonie Doyle’u i Maxie Fricke.

Młodszy z braci Holderów miał już okazję do występów w pojedynczych rundach SGP.

W Speedway GP zadebiutował jako rezerwowy podczas FIM Australian Speedway GP 2016 w Melbourne. Wówczas zdobył dwa punkty, a jego brat Chris zwyciężył w tych zawodach. Ponadto Jack Holder wystąpił w obu rundach FIM Toruń Speedway GP 2020. Podczas dwudniowych zmagań zdobył  łącznie 12 punktów .

Dan Bewley natomiast, przez organizatorów Speedway Grand Prix jesienią 2021 r. został wybrany jako drugi rezerwowy cyklu. Stąd teraz również i on został stałym uczestnikiem SGP 2022.

W bieżącym sezonie w cyklu SGP będzie występować trzech Brytyjczyków: Tai Woffinden, Robert Lambert, oraz Dan Bewley.

W ubiegłym roku w drugim dniu zawodów Speedway of Nations 22-latek udanie zastąpił Taia Woffindena. Tajski w sobotę uległ kontuzji i zastępujący go Bewely walnie przyczynił się do zdobycia przez Wielką Brytanię pierwszego od 32 lat złotego medalu w zawodach drużynowych.

W 2021 r Bewley zanotował świetne występy w finałach PGE Ekstraligi. Jego klub Betard Sparta Wrocław po 15 latach przerwy wywalczyła swój piąty tytuł drużynowych mistrzów Polski. Oprócz tego jego brytyjski klub Belle Vue Manchester został wicemistrzem na Wyspach.

W bieżącym sezonie 22 letni Brytyjczyk będzie występował w Sparcie Wrocław i Smedernie Eskilstuna.

Bewley jest również uczestnikiem tegorocznego cyklu Speedway European Championship po tym jak zajął piąte miejsce w tych zawodach w 2021.

Wcześniej zaliczył jeden występ w Speedway GP. Był rezerwowym w 2018 FIM British Speedway GP w Cardiff.

Jak się dowiadujemy w informacji podanej na fimspeedway.com decyzję zarządu FIM w sprawie licencji rosyjskich żużlowców można w każdej chwili zmienić ze skutkiem natychmiastowym – w zależności od rozwoju sytuacji na Ukrainie. Istnieje więc realna szansa, że ubiegłoroczny mistrz i drugi wicemistrz świata wystąpią jeszcze w tegorocznym Speedway Grand Prix. W zależności od sytuacji związanej z wojną w Ukrainie FIM zostawiła sobie furtkę dla Rosjan.

Seria 2022 Speedway GP rozpoczyna się 30 kwietnia. Wówczas odbędzie się FIM Speedway GP Chorwacji w Gorican.

Stali uczestnicy FIM Speedway Grand Prix 2022:
95. Bartosz Zmarzlik (Polska)
71. Maciej Janowski (Polska)
66. Fredrik Lindgren (Szwecja)
108. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
30. Leon Madsen (Dania)
46. Max Fricke (Australia)
69. Jason Doyle (Australia)
505. Robert Lambert (Wielka Brytania)
105. Anders Thomsen (Dania)
54. Martin Vaculik (Słowacja)
323. Pawel Przedpelski (Polska)
155. Mikkel Michelsen (Dania)
692. Patryk Dudek (Polska)
25. Jack Holder (Australia)
99. Dan Bewley (Wielka Brytania)