24 czerwca Polski Związek Motorowy wybrał Prezesa na kadencję 2023 – 2027. Michał Sikora został ponownie wybrany na tę funkcję na kolejną czteroletnią kadencję.

Dziękuję za zaufanie i ponowny wybór. Jestem przekonany, że sporty motorowe, tak jak dotąd będą cieszyły się w Polsce dużą popularnością, zaś nasza działalność pozasportowa przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa na drogach – skomentował wybór na Prezesa PZM Michał Sikora dla serwisu pzm.pl.

Prezes Polskiego Związku Motorowego wybierany jest podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów co cztery lata.

Michał Sikora, ma 45 lat. Będzie to jego druga kadencja na stanowisku Prezesa PZM. Jest pierwszym Polakiem, który sprawuje również funkcję Prezydenta Europejskiej Federacji Motocyklowej – FIM Europe. Pochodzi z kieleckiej rodziny znanych fotografów i działaczy sportów motorowych, był aktywnym zawodnikiem w sporcie motocyklowym.

Staramy się nadążać za zmieniającą się wciąż rzeczywistością. Wprowadzamy rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie klubów i zawodników, jak m.in. system Inside. Rozpoczęliśmy współzawodnictwo o tytuł Mistrza Polski w digital motorsporcie. Organizujemy imprezy rangi mistrzostw świata i Europy, mamy najlepszą ligę żużlową na świecie, a nasi zawodnicy w wielu dyscyplinach motosportu są po prostu najlepsi. Mamy świetną młodzież, która pozwala nam liczyć na sukcesy w przyszłości. Mocny akcent stawiamy na edukację i komunikację wokół bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zajmują nas tematy ekologii, jak i równouprawnienia i zniesienia różnic w sporcie. I będziemy to kontynuować w najbliższych latach – dodał Sikora.

Zebranie miało charakter sprawozdawczo-wyborczy. Odbyły się wybory do Zarządu Głównego, Głównej Komisji Rewizyjnej i Trybunału PZM.

Przewodniczącym Głównej Komisji Rewizyjnej został Cezary Droszcz, Przewodniczącym Trybunału Marek Małecki, a na pierwszym konstytuującym posiedzeniu, w dniu Walnego Zgromadzenia Zarząd Główny wybrał ze swego grona Prezydium. Wiceprezesami Zarządu Głównego PZM zostali: Arkadiusz Sąsara i Bartosz Bieliński. Z kolei składy Głównych Komisji i Zespołów PZM zostaną zatwierdzone na posiedzeniach Zarządu Głównego jesienią oraz w styczniu 2024 roku.

Źródło: speedwayekstraliga.pl