Mecz pomiędzy Fogo Unią Leszno a Moje Bermudy Stalą Gorzów Wlkp. rozegrano 16 kwietnia w ramach drugiej rundy PGE Ekstraligi. Spotkanie zakończyło się remisem, ale w ostatnim biegu doszło do upadku na ostatnim okrążeniu tego wyścigu. Sędzia Kuśnierz po wykluczeniu Piotra Pawlickiego zaliczył wynik jaki zawodnicy uzyskali na torze (1 punkt otrzymał Szymon Woźniak, który upadł z winy Pawlickiego). Kontrowersje zbudziła kolejność dwóch pierwszych zawodników na mecie. Bardzo długo trwało ustalanie, tego jakim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

W końcu mamy rozstrzygnięcie tej spornej sytuacji. W najnowszym komunikacie PGE Ekstraligi przedstawiona została decyzja z meczu 2. rundy między Fogo Unią a Moje Bermudy Stalą.

Pełna treść komunikatu:

Ekstraliga Żużlowa sp. z o.o. biorąc pod uwagę interpretację zapisów art. 92 RSŻ dokonaną przez Główną Komisję Sportu Żużlowego, w której potwierdzono, że użyte w ww. przepisie słowo „zdarzenie” jest synonimem wszystkich sytuacji mogących zaistnieć na torze – w tym upadku, wyłączając z katalogu potencjalnych zdarzeń jedynie defekt uznaje, że sędzia meczu 2. rundy DMP w Lesznie rozegranym w dniu 17.04.2022 pomiędzy drużynami FOGO UNIA Leszno – MOJE BERMUDY STAL Gorzów popełnił błąd regulaminowy przy ustaleniu kolejności zawodników w biegu 15. W związku z powyższym weryfikuje się wynik biegu 15., zmieniając kolejność na miejscach 1-2 przyznając zawodnikowi Januszowi Kołodziejowi 3 punkty biegowe, a Bartoszowi Zmarzlikowi 2 punkty i tym samym zmieniając wynik biegu 15. z 2:4  na 3:3. Konsekwentnie zmienia się zatem końcowy wynik meczu z 45:45 na 46:44 na korzyść drużyny FOGO UNIA Leszno.

Komunikat PGE Ekstraligi TUTAJ

Zwycięzcą meczu drugiej rundy pomiędzy Fogo Unią a Moje Bermudy Stalą jest drużyna z Leszna. Wynik zweryfikowano na 56-44 dla gospodarzy. W związku z tym w tabeli PGE Ekstraligi to zespół Unii otrzymuje 2 oczka, a Gorzowianie za ten mecz nie otrzymują żadnych punktów.