W lany poniedziałek 1 kwietnia br, na torze w Opolu odbył się 64 finał Złotego Kasku. W stolicy polskiej piosenki walczono nie tylko o to trofeum, ale także o nominacje w eliminacjach Speedway Grand Prix oraz Speedway Euro Championship.

Przypomnijmy, iż po raz pierwszy w karierze Złoty Kas wywalczył Dominik Kubera. Na podstawie wyników turnieju w Opolu trener Rafał Dobrucki, kierownik reprezentacji Dariusz Cieślak i przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego Ireneusz Igielski rozdali nominacje do eliminacji do Grand Prix 2025 i SEC 2024.

W eliminacjach do przyszłorocznego cyklu Grand Prix wystartują: Dominik Kubera, Kacper Woryna, Przemysław Pawlicki, Szymon Woźniak oraz zawodnik, któremu trener Rafał Dobrucki przyzna dziką kartę, natomiast o udział w tegorocznych mistrzostwach Europy powalczą: Kubera, Woryna, Pawlicki, Mateusz Cierniak, Maciej Janowski i dzika karta przyznana przez selekcjonera.

Właśnie poinformowano, iż selekcjoner naszej kadry, Rafał Dobrucki postanowił przyznać dziką kartę na eliminacje SEC doświadczonemu Jarosławowi Hampelowi.

Jak pisaliśmy Hampel to najbardziej utytułowany zawodnik drużynowego pucharu świata, a także medalista indywidualnych mistrzostw świata. O tym, że jest w wysokiej formie świadczą wyniki jakie uzyskuje w tym sezonie. „Mały” zaliczył świetne występy w barwach NovyHotel Falubazu Zielona Góra na inaugurację PGE Ekstraligi we Wrocławiu, a także w meczu na torze w Zielonej Górze przy W69 rozegranym w minioną niedzielę 21 kwietnia.