W najbliższą niedzielę w Gorzowie odbędzie się pierwszy mecz barażowy o utrzymanie w ekstralidze żużlowej. Dzień wcześniej na torze stadionu w Chorzowie odbędzie się 4 finał Tauron SEC w Chorzowie. Jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z planem, nic nie stanie na przeszkodzie by w niedzielę 29.09.br rozegrać pierwszy mecz barażowy na stadionie im. E. Jancarza w Gorzowie.

Stal Gorzów, by zachować status ekstraligowca musi okazać się lepszym od drużyny z Ostrowa w dwumeczowym barażu. Stal zajęła siódme miejsce po rundzie zasadniczej w ekstralidze. Dla wielu kibiców była to niespodzianka in minus. Przed sezonem wielu widziało drużynę Speed Car Motor Lublin jako głównego kandydata do spadku. Stało się inaczej i w niedzielę odbędzie się mecz między drużyną Z Gorzowa i Ostrowa.

Arged Malesa TŻ Ostrów przegrał z kolei finał Nice 1 ligi z faworytem rozgrywek – drużyną PGE ROW-u Rybnik.

Obie drużyny na pierwszy barażowy mecz desygnują swoich najlepszych zawodników. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego faworytem barażowej rywalizacji pozostaje drużyna Stal Gorzów Wlkp.

Awizowane składy:

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów:
1. Nicolai Klindt
2. Aleksandr Łoktajew
3. Tomasz Gapiński
4. Sam Masters
5. Grzegorz Walasek
6. Kamil Nowacki
7. Marcin Kościelski

truly.work Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Peter Kildemand
11. Krzysztof Kasprzak
12. Anders Thomsen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Mateusz Bartkowiak
15. Rafał Karczmarz

Początek spotkania: 29 września (niedziela), godz. 19.00. Mecz można obejrzeć na kanale nSport+ od godz. 18:45 w niedzielę.

Sędzia zawodów: Artur Kuśmierz

Rewanżowy mecz odbędzie się za tydzień w niedzielę 06.10.2019 w Ostrowie.

.

W sobotę 28.09.br czekają nas emocje związane z wyłonieniem mistrza Europy. Szansę na zdobycie jednego z medali ma Kacper Woryna. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegrany zostanie wielki finał cyklu TAURON Speedway Euro Championship – Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu sezonu 2019.

Początek zawodów o godz. 17:30. Transmisja na kanale eurosport.