Eugeniusz Nazimek zawodnik urodzony 26 lutego 1927 roku w rzeszowskiej Przybyszówce, zmarł śmiercią tragiczną 12 lipca 1959 roku podczas meczu towarzyskiego pomiędzy Stalą Rzeszów a Legią Warszawa.

Był uważany za jednego z pionierów sportu żużlowego na Rzeszowszczyźnie. Wielokrotnie był reprezentantem Polski w zawodach w kraju i zagranicą. Ponadto wychowywał młodych żużlowców w Bydgoszczy i w Rzeszowie.

W dniu 12 lipca startował na torze żużlowym w Rzeszowie w barwach Stali Rzeszów w meczu towarzyskim z Legią Warszawa. Wygrał 3 bieg tego spotkania. Następnie startował w biegu 5, w którym prowadził przed Pawłem Waloszkiem i Stanisławem Kaiserem z Legii oraz Józefem Batko ze Stali. Na trzecim okrążeniu uległ wypadkowi, po czym został potrącony nieumyślnie przez przejeżdżającego Stanisława Kaisera. W wyniku wypadku doznał złamania ręki i podstawy czaszki, wskutek czego zmarł. Po tym zdarzeniu zawody zostały przerwane przy stanie 12:12, zawodnicy obu drużyn oddali hołd zmarłemu odbywając rundę honorową, a publiczność uczciła zmarłego minutą ciszy

Od 1983 roku (z różnymi przerwami) dla uczczenia jego pamięci na torze w Rzeszowie rozgrywany jest Memoriał im. Eugeniusza Nazimka.

Pierwszy Memoriał Nazimka wygrał Robert Słaboń, który od 1983 roku reprezentował barwy Motoru Lublin. Startowała wówczas czołówka polskich żużlowców.

28 października 1984 roku  na torze w Rzeszowie zwycięstwem Jerzego Kochmana zakończył się II Memoriał Eugeniusza Nazimka. Zawodnik Śląska Świętochłowice był tego dnia niepokonany na rzeszowskim owalu. Drugie miejsce wywalczył Piotr Pyszny z Rybnika, który w biegu dodatkowym pokonał Wiesława Pawlaka z Zielonej Góry. Obaj zgromadzili po 12 punktów. W zawodach po raz pierwszy (i nie ostatni) wzięli udział zagraniczni goście. W Memoriale rywalizowało czterech Węgrów, z których najlepszy był Josef Petrikovics który z 10 punktami zajął czwarte miejsce.

Wyniki II Memoriału Eugeniusza Nazimka, Rzeszów 28 października 1984 roku:
1. Jerzy Kochman (Świętochłowice) – 15
2. Piotr Pyszny (Rybnik) – 12+3
3. Wiesław Pawlak (Zielona Góra) – 12+2
4. Jozsef Petrikovics (Węgry) – 10
5. Henryk Olszak (Zielona Góra) – 9+3
6. Adam Janik (Rzeszów) – 9+2
7. Krzysztof Zarzecki (Świętochłowice) – 9+1
8. Janos Seres (Węgry) – 8
9. Ryszard Romaniak (Rzeszów) – 7
10. Istvan Rusz (Węgry) – 6
11. Stefan Żeromski (Zielona Góra) – 6
12. Bogdan Ciupak (Rzeszów) – 5
13. Barnabas Gyepes (Węgry) – 4
14. Krzysztof Nurzyński (Lublin) – 4
15. Piotr Pawłowski (Lublin) – 2
16. Bronisław Klimowicz (Rybnik) – 11
Rez. Dariusz Kamiński (Rzeszów) – 1
Rez. Krzysztof Wankowski (Gniezno) – 0

Zdjęcie: media społecznościowe Śląska Świętochłowice