Ryan Douglas, zawodnik Wolverhampton i Leicester  znów błysnął formą. W ostatnią sobotę 9 stycznia 2021, nie znalazł pogromcy w serii zasadniczej turnieju w australijskiej Mildurze, po czym odniósł przekonujące zwycięstwo w biegu finałowym ATPI Mildura Solo Masters. W finale pokonał swoich kolegów, znanych z brytyjskich torów: Jasona Crumpa, Jordana Stewarta, i Justina Sedgmena.

Po zawodach Ryan Douglas powiedział: „Wspaniale jest wygrać te zawody. Dla mnie była to już druga wygrana w tym turnieju.”

„Tor był świetny, a wewnętrzny pole startowe było najszybsze. Ten tor doskonale sprawdził się w biegu finałowym, który wygrałem. Po prostu cieszę się, że miałem pierwsze pole startowe i dzięki temu miałem świetny start w finale z tego pola.
U mnie wszystko układa się naprawdę dobrze, a pomoc od Darcy Warda w ciągu ostatnich kilku miesięcy sprawiła, że wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku i dzięki temu wygrałem zawody w Mildurze” – zakończył Douglas swą wypowiedź, dziękując za wsparcie Darcy’emu Wardowi.

26 letni Ryan Douglas imponował świetną jazdą podczas całego turnieju, a w ostatnim biegu prowadził od startu do mety, nie dając żadnych szans rywalom. Drugie miejsce zajął Crump, po pasjonującej walce w finale z Jordanem Stewartem. Na linii mety minimalnie lepszy od rywala okazał się trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata z Australii.

W finale B bardzo groźny upadek na wyjściu z pierwszego łuku zanotował Robert Medson. Żużlowiec wraz z motocyklem znalazł się za bandą. Zawodnika przewieziono do szpitala z podejrzeniem urazu nogi. Jak się okazało Medson złamał obie nogi i został przewieziony do szpitala w Melbourne.