Życie weryfikuje nawet starannie opracowane scenariusze. Przed sezonem 2023 wielu fachowców „w ciemno” obstawiało, iż z tak silnym składem jakim dysponowali Wrocławianie to Betard Sparta zdobędzie złoto drużynowych mistrzostw Polski.

Niestety podopiecznych trenera Dariusz Śledzia nie opuszczał pech, czego konsekwencją były liczne kontuzje w drużynie żółto-czerwonych podczas kluczowych spotkań sezonu. Mimo niedosytu Spartanie wywalczyli po raz jedenasty w historii klubu srebrny medal, co należy uznać za sukces. Wrocławianie w swoim dorobku w drużynowych mistrzostwach Polski zdobyli już łącznie 26 medali: pięć złotych, jedenaście srebrnych i dziesięć brązowych. W tabeli wszech czasów Sparta znajduje się na szóstym miejscu. Pod względem ilości zdobytych medali Wrocławianie ustępują jedynie klubom z Leszna i Gorzowa Wlkp.

Jak podsumuje minione rozgrywki oraz pracę wykonaną przez klub, Jakub Król pełniący w nim funkcję dyrektora sportowego oraz jakie są cele zespołu na nadchodzący sezon? Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo jaki ukazał się na Youtube:

Źródło: speedwayekstraliga.pl

Zdjęcie: Bogielczyk Foto