Na stornie Gurustats zebrano pełne statystyki niedzielnego meczu ebut.pl Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław.

WTS Sparta Wrocław spotkanie z 18 czerwca zakończyła dziewiątym triumfem w tym sezonie. W długim meczu w Gorzowie oglądaliśmy więcej upadków niż mijanek. Zanotowano osiem upadków i tylko sześć mijanek. Cztery razy dokonali tego Wrocławianie, a tylko dwa razy sztuka ta udała się gospodarzom.  Najlepszy wyjazd w tym roku zaliczył Maciej Janowski, a kolejny raz błysnął Bartłomiej Kowalski. Najgorsze mecze w sezonie natomiast zanotowali Oskar Fajfer i Piotr Pawlicki.

Juniorzy Sparty na „Jancarzu” zdobyli 10 punktów, podczas gdy ich przeciwnicy uzbierali 7 oczek. Jako ciekawostkę należy podać fakt, iż aż sześciu zawodników Sparty zdobyło po jednym punkcie bonusowym. Starty nieznacznie lepiej wychodziły miejscowym zawodnikom.

W ekipie wrocławskiej nie było zawodnika, który ukończyłby spotkanie w Gorzowie bez zdobyczy punktowej. Wśród gospodarzy bez punktu zawody ukończyli Wiktor Jasiński (2 biegi) oraz Mastias Pollestad (1 wyścig). Mateusz Panicz wystartował w czterech biegach, w których zdobył łącznie dwa punkty, ale nie pokonał żadnego zawodnika ekipy gospodarzy.

W pierwszej części dominowali zawodnicy gospodarzy. Po wygranym pierwszym biegu 5-1, ebut.pl Stal do wyścigu ósmego utrzymywała remis. Później nieznaczna przewaga zarysowała się po stronie Spartan.

Ostatecznie od 9 wyścigu już tylko Wrocławianie utrzymywali się na prowadzeniu, dowożąc zwycięstwo 47-43 do końca spotkania. Wrocławskich kibiców na pewno cieszy wyjazdowe przebudzenie i tym samym skuteczna jazda Magica.

Źródło: gurustats.pl