W związku ze złagodzeniem koronawirusowych obostrzeń ruszają wszelkiego typu zawody speedrowerowe. Jak wiemy zarówno treningi jak i zawody sportowe mogą odbywać się na świeżym powietrzu.

W ostatni weekend kwietnia i podczas majówki czeka nas wiele imprez w cycle-speedwayu. Co prawda obie wrocławskie drużyny występujące w rozgrywkach CS Superligi swoje mecze inauguracyjne rozegrają na wyjeździe, to i tak ciekawych zawodów na torze przy ul. Krajewskiego 1 nie zabraknie.

Zgodnie z planem 23 kwietnia w piątek odbędą się pierwsze oficjalne zawody na torze przy K1 w tym sezonie. Tego dnia o godz. 20:00 odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Wrocławia. Właśnie teraz trwa kompletowanie uczestników tego wydarzenia

Niedziela, 25 kwietnia:
Na pierwszy mecz CS Superligi w dywizji A, Hydro-Bud Szarża Wrocław wybiera się do Leszna by rywalizować z miejscowym Szawerem.

Filu-Bud Szarża II Wrocław będzie gościć w Żołędowie, by o godz. 15:00 walczyć w dywizji B CS Superligi z drużyną Mustanga.

Następny tydzień będzie obfitował w wiele imprez speedrowerowych we Wrocławiu:

W ramach Majówki z Szarżą we Wrocławiu zaplanowano zgrupowanie kadry kobiet w cycle-speedwayu. Do stolicy Dolnego Śląska na mecz z Szarżą zawita także męska reprezentacja Polski w speedrowerze. Obie drużyny rateli wystąpią w roli gospodarzy w rozgrywkach o drużynowe mistrzostwo Polski. Pierwsza ekipa podejmie brązowego medalistę z poprzedniego sezonu drużynę Lwów Avii Częstochowa, a w Dywizji B obejrzymy pojedynek Szarży II z ekipą Victorii Poczesna – jednym z faworytów do zwycięstwa w tej grupie rozgrywek o speedrowerowe DMP.

Odbędzie się też pierwszy Indywidualny Turniej o Puchar Redakcji Na wirażu.

Zapowiadają się ogromne speedrowerowe emocje!

23.04.br.
Indywidualne Mistrzostwa Wrocławia – godz.20:00.

1.05.br:
mecz Dywizji A CS Superligi Hydro-Bud Szarża Wrocław – Lwy Avia Częstochowa – godz.16:00.
***
mecz Dywizji B CS Superligi Filu-Bud Szarża II Wrocław – Victoria Poczesna – godz.12:00.

2.05.br:
Indywidualny Turniej o Puchar Na Wirażu – godz.11.00
***
Turniej Kadry Kobiet – godz.14.00

3.05.br
Mecz Hydro-Bud Szarża – Reprezentacja Polski – godz. 13.00