Jak przekazuje gazetawroclawskla.pl już w tym miesiącu szkoleniowcy i zawodnicy Betard Sparty Wrocław udadzą się wspólnie na obóz przygotowawczy. Podobnie, jak w przypadku zgrupowania kadry narodowej żużlowców, nie będzie to tradycyjny kierunek zimowych przygotowań do sezonu. Reprezentacja polskich żużlowców poleciała w tym roku na Maltę. I właśnie w miniony poniedziałek (6 luty 2023) zakończyło się zgrupowanie kadry, a od wtorku zawodnicy powinni być już w swoich domach. Wrocławska ekipa, by ładować akumulatory wyleci na obóz przygotowawczy do Calpe w Hiszpanii. Maciej Janowski powróci więc do Hiszpanii, gdzie właśnie w rejonie Xalo, w styczniu br. także w prowincji Alicante, jeździł po tamtejszych doskonałych trasach rowerowych.

Calpe to nieco ponad 22 tysięczne miasteczko położone nad Morzem Śródziemnym (Costa Blanca) w okolicy Walencji, a leżące w prowincji Alicante. Większość mieszkańców to cudzoziemcy, a gospodarka miasta opiera się na turystyce i połowie ryb.

Należy się cieszyć, iż wrocławska drużyna w bieżącym roku może startować w rozgrywkach ligowych w pełnym składzie. Do Betard Sparty powrócił po rocznym zawieszeniu Artem Łaguta, a Gleba Czugunowa w składzie zastąpił Piotr Pawlicki.

Wychowanek Unii Leszno zachwala miejsce obozu Spartan:

Calpe to hiszpańska mekka rowerzystów, więc spodziewam się z jednej strony ciężkiej pracy, a z drugiej fantastycznych widoków, hiszpańskiej pogody i smacznej, śródziemnomorskiej kuchni.

W ostatnich latach żużlowcy Fogo Unii Leszno na miejsce obozu przygotowawczego przed nowym sezonem wybierali właśnie Hiszpanię. Dwa lata temu Moje Bermudy Stal Gorzów wybrała się na Teneryfę. Teraz hiszpański kierunek obiera Betard Sparta Wrocław.

Po powrocie do kraju, jeśli tylko pozwoli na to pogoda Wrocławianie planują wyjechać na tor Stadionu Olimpijskiego. Pierwsze treningi na motocyklach powinny odbyć się w połowie marca.

Przed startem nowego sezonu na przełomie marca i kwietnia żużlowcy Betrad Sparty zmierzą się w sparingach z ebut.pl Stalą Gorzów oraz Stelmetem Falubazem Zielona Góra.

Źródło: gazetawroclawska.pl