SzarŻaki z wrocławskiej Akademii pieczołowicie przygotowują się sezonu speedrowerowego, który zbliża się wielkimi krokami. Od listopada odbywają się treningu na hali sportowej, w drugi weekend marca zaplanowany jest Camp w Karpaczu na który wybierają się synowie z ojcami. 

Kolejną nowością z początkiem stycznia są zajęcia online z psychologiem p. Martą Bolf. Takie zajęcia w naszym klubie nie są żadną nowością. W połowie poprzedniego sezonu, zapytałem rodziców, czy będą chętni aby ich dzieci uczestniczyły w takich spotkaniach. Reakcja była bardzo pozytywna dlatego też od początku stycznia postanowiliśmy wprowadzić takie zajecia – powiedział nam Adrian Kocur. 

Zajecia prowadzi p. Marta Bolf, psycholog z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi, a prywatnie obecnie partnerka Michała Szmaja, więc miała już okazję poznać speedrower od środka. Podczas zajęć dzieci poruszają wiele ciekawych tematów jak m. in. integracja, koncentracja, wizualizacja, pewność siebie. 

Dodatkowo jedyne zajęcia w miesiącu przeznaczone są dla rodziców. Od początku uważałem, że dla rodziców takie spotkania również warto organizować. Cieszę się ogromnie, ponieważ odzew rodziców po pierwszym spotkaniu jest bardzo pozytywny. Marta robi kapitalną robotę. Dzieci strasznie polubiły te spotkania, a najlepszym dowodem może być fakt, że w miniony poniedziałek były zawiedzione, że spotkanie jest dla rodziców, a nie dla nich. Rodzice natomiast też mogą z tych zajęć wyciągnąć fajną lekcję – dodaje A. Kocur. 

Marta Bolf razem z SzarŻakami wybierze się na SzarżoCamp do Karpacza, gdzie będzie miała okazję spędzić kilka dni z dziećmi wrocławskiej Akademii.