W najbliższa sobotę w Poczesnej odbędę się Solaro Indywidualne Mistrzostwa Polski żaków i kobiet, oraz Mistrzostwa Polski Par Klubowych żaków o Puchar Wójta Gminy Poczesna.

Oczywiście na te mistrzostwa została zgłoszona silna ekipa żaków Szarży Wrocław, trenujących na torze przy ul. Krajewskiego 1 we Wrocławiu.

Jak powszechnie wiadomo, z powodów proceduralnych (rejestracja Szarży Wrocław w sądzie), nasi zawodnicy nie mogą wystartować w mistrzostwach Polski w barwach wrocławskiego klubu. Kilku z naszych żaków występuje w barwach innych drużyn, a pozostali wystartują jako zawodnicy niezrzeszeni. Miejmy nadzieję, że wszelkie formalności zostaną niebawem załatwione i w przyszłym sezonie nasi zawodnicy będą mogli reprezentować barwy Szarży Wrocław.

Warto zaznaczyć, iż w zawodach o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski wystartuje jedna dziewczynka trenująca na co dzień na torze na Sępolnie.

W kategorii żaków do 6 lat (IMPŻu6) wystartują:

Jan Bujnowski – Harpagan Zielona Góra;
Natalia Gorska – niezrzeszona;
Tomasz Góral – Lwy Krasnale Częstochowa;
Antoni Szymański – Lwy Krasnale Częstochowa;

W kategorii żaków do 8 lat (IMPŻu8) wystartuje:

Filip Gorski – niezrzeszony;

Będzie to największa liczba żaków z Wrocławia startująca w tym sezonie w zawodach ogólnopolskich rangi mistrzostw Polski.

Z piątki startujących żaków, jak dotąd największe sukcesy osiągnęli Tomasz Góral i Antoni Szymański. Zawodnicy z Wrocławia zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w cyklu zawodów o Indywidualny Puchar Polski w sezonie 2020. Obaj zaliczani są do grona faworytów mistrzostw Polski. Ale to jest sport. Dodatkowo, zawodnicy to są bardzo małe dzieci i każde rozstrzygnięcie na torze jest możliwe. Startujące żaki z Wrocławia mają się przede wszystkim dobrze bawić, a sam start w zawodach ma im sprawiać przyjemność z rywalizacji z rówieśnikami z całej Polski.

W kategorii żaków u8 wystartuje również, często bywający we Wrocławiu, Antoni Bujnowski z Harpagana Zielona Góra.

Antoni Bujnowski wspólnie z Janem Bujnowskim wystartują także w Mistrzostwach Polski Par Klubowych żaków.

Życzymy powodzenia startującym żakom i trzymamy kciuki za wszystkich zawodników z Wrocławia!

PROGRAM IMP 10.10.2020 POCZESNA:

godz. 10:00     IMPŻu6 (żaki do 6 lat);

godz. 10:45     IMPŻu8 (żaki do 8 lat);

godz. 12:30     IMPŻu10 (żaki do 10 lat);

godz. 13:45     IMPŻu12 (żaki do 12 lat);

godz. 15:30     MPPKŻ (żaki do 12 lat);

godz. 17:00     IMPKb (kobiety)