Władze cyklu Speedway Grand Prix stosunkowo długo szukały chętnego na organizację inauguracyjnych zawodów tegorocznego edycji turniejów o tytuł IMŚ. Po tym jak przeniesiono na sierpień rundę ze Stadionu Narodowego w Warszawie chęć organizacji zawodów 24 kwietnia br. wyraziło włoskie Terenzano.

Przypomnijmy, iż do dziś organizatorzy turniejów SGP w 2021 nie znaleźli chętnych do organizacji trzeciego turnieju (po rezygnacji Włochów) 19 czerwca br.

Ze względu na trwającą pandemię Covid-19 we Włoszech, FIM, BSI, FMI i Moto Club Olimpia zdecydowały o odwołaniu Grand Prix Włoch. Italian FIM Speedway Grand Prix 2021, miały odbyć się na stadionie Olimpia 24 kwietnia 2021 roku.

Na stronie www.speedwaygp.com możemy przeczytać oficjalne stanowisko organizatorów cyklu turniejów o tytuł IMŚ w 2021 r.

 Chociaż jesteśmy rozczarowani, tym, że nie będziemy w stanie powrócić do Włoch z cyklem SGP w tym roku, wiemy, że jest to najlepsza z możliwych decyzji dla naszych zawodników i fanów

powiedział Paul Bellamy, wiceprezes ds. sportów motorowych w IMG (właściciel BSI).

Z niecierpliwością czekamy na możliwość powrotu fanów na pozostałych turniejach SGP w  bieżącym sezonie

podsumował odpowiedzialny za żużel w firmie IMG

Na chwilę obecną pierwsze zawody tegorocznego cyklu SGP zaplanowane są na 22 maja br. w niemieckim Teterow.

Jednak i rozegranie tych zawodów u naszych zachodnich sąsiadów jest mocno wątpliwe, gdyż koronawirus niestety, nie jest w odwrocie, a niemieckie władze bardzo restrykcyjnie traktują wszystkich przyjeżdżających do tego kraju z zagranicy. Wątpliwe jest by na trybunach w Niemczech mogli zasiąść kibice, a to jest warunek rozegrania turnieju w ramach Speedway Grand Prix.

Musimy poczekać na rozwój sytuacji związanej z koronawirusem…