Francuska liga żużlowa istnieje od kilku lat i rokrocznie rozgrywana jest na początku sezonu żużlowego (całe rozgrywki!). W sezonie poprzednim w pewnym momencie z powodu pandemii zostały przerwane i dokończone dopiero po kilku miesiącach.

W roku 2021 miały się one rozpocząć już pod koniec…lutego i zakończyć w kwietniu. Taki krótki sezon wynika po części z małej liczby rozgrywanych meczów a po części z chęci rozegrania ich większej części jeszcze przed startem innych lig, co zwiększa szansę startu żużlowców spoza Francji.

Już wiadomo iż w roku obecnym liga rozegrana będzie w późniejszym czasie a wynika to oczywiście z pandemii i chęci rozegrania zawodów z udziałem publiczności. Rozgrywki mają ponadto trwać przez wiele miesięcy – od maja aż do października.

W rozgrywkach wystartują tradycyjnie 4 drużyny. Każda z nich rozegra 6 meczów w sezonie – po 3 na własnym torze oraz na wyjeździe. O szczegółowym terminarzu ligi poinformujemy Państwa bliżej terminu ich startu.

W zmaganiach wezmą udział drużyny La Réole (Drużynowy Mistrz Francji), Lamothe-Landerron (wicemistrz), Morizès (brązowy medalista) oraz Marmande.