Niedawno pisaliśmy o treningach polskiego rodzynka w ice speedwayu i jego przygotowaniach do najważniejszej imprezy tego sezonu. Michał Knapp będzie miał więcej czasu na doszlifowanie swojej formy do mających odbyć się w grudniu Indywidualnych Mistrzostwach Europy w Tomaszowie Mazowieckim.

Nowy termin IME w ice speedwayu został wyznaczony na 4 grudnia 2021 r. Marcin Skabowski, prezes organizującego zawody Stowarzyszenia Żuraw Gdańsk, w rozmowie ze speedwayevents.pl powiedział: To jedyna rozsądna w tym momencie decyzja. Główne jej powody to utrzymująca się sytuacja pandemiczna i związany z tym brak możliwości bezpośredniego udziału kibiców w imprezie.

Piotr Szymański, przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe wierzy, że pod koniec roku nie będzie przeszkód, by kibice mogli oglądać na stadionie zmagania sportowców i tak powiedział o zmianie terminu IME: Liczymy, że w grudniu wszystko się unormuje i znów obejrzymy w Arenie Lodowej w Tomaszowie zawody na wysokim poziomie.

Przypomnijmy, iż pierwotny termin IME w ice speedwayu przewidziany był na sobotę 13 marca br. Wcześniej, bo 13 grudnia w Tomaszowie Mazowieckiem odbył się finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w ice speedwayu. W zawodach tych zadebiutował reprezentant Polski Michał Knapp. Całe podium zdominowali zawodnicy Rosji. Pierwszy był z kompletem punktów Dimitrij Solannikov. Za nim zawody ukończył Konstantin Kolenkin, a trzeci był Nikita Tołoknov.