Tegoroczny sezon w klasie GT140 należy do Iana Clarka. Zawodnik pomimo ukończenia 64 roku życia niedawno wywalczył (dnia 10 czerwca w Bewdley) mistrzostwo Wielkiej Brytanii, natomiast w niedzielę 25 czerwca ponownie zwyciężył w zawodach rozegranych tym razem we Frittenden.

Wyniki tego brytyjskiego weterana są więc naprawdę imponujące. Clark był w przeszłości znanym żużlowcem startującym w wielu klubach w Wielkiej Brytanii, choć karierę swoją zaczynał od torów trawiastych.

Aktualnie ponownie startuje na tych nawierzchniach a zdobycie krajowego mistrzostwa w klasie GT140 to wielki sukces tego zawodnika. W roku poprzednim zdobył on natomiast tytuł wicemistrzowski co także było oczywiście wielkim osiągnięciem.

Przypomnijmy iż motocykle w tej klasie mają pojemność 140 centymetrów sześciennych a wielkim atutem tych wyścigów jest niski koszt ich uprawiania. GT140 to dowód na to iż speedway może być tani. Startuje w niej (na razie wyłącznie w Wielkiej Brytanii) spora liczba zawodników – w bardzo różnym wieku. Clark udowadnia iż nieważna jest metryka lecz prawdziwa pasja i serce do walki na torze!