W sobotę 29 maja na torze przy ul. Starzyńskiego 10A w Częstochowie odbyły się zawody o Drużynowy Puchar Polski. W stawce siedmiu drużyn świetnie spisała się drużyna Hydro-Bud Szarży Wrocław. Ekipa z Wrocławia z dorobkiem 42 punktów zajęła trzecie miejsce.

Szarża Wrocław uzyskała tyle samo punktów co MS Śląsk Świętochłowice. Mimo, iż Wrocławianie mieli sześć zwycięstw na swoim koncie o tym która drużyna zajmie drugie miejsce decydował bieg dodatkowy. W tym wyścigu II wicemistrz świata Dawid Bas pokonał wychowanego na torze w Częstochowie Damiana Natońskiego

Zajęcie trzeciego miejsca w Drużynowym Pucharze Polski to na pewno historyczny moment dla wrocławskich rateli.

Zawody były bardzo emocjonujące i wyrównane. Jedynie zwycięzcy zawodów drużyna Orła Gniezno odstawała od reszty drużyn. Natomiast miejsca od drugiego do 5 dzieliło zaledwie dwa punkty. Szósty w stawce Szawer Leszno do drugiej pozycji stracił zaledwie cztery punkty. Tym bardziej cieszy trzecie miejsce w Drużynowym Pucharze Polski zawodników Szarży Wrocław.

Komplet punktów dla swojej drużyny zdobyli niepokonani tego dnia zawodnicy Aseko Orła Gniezno – Arkadiusz Szymański i Paweł Kozłowski – po 16.