Aktualny Indywidualny Mistrz Świata na długim torze Holender Romano Hummel znajduje się na początku sezonu w bardzo dobrej formie i na chwilę obecną jest jednym z głównych kandydatów do zdobycia Mistrzostwa Świata na rok 2022. Hummel zdołał już zwyciężyć w tym roku w pierwszej rundzie Otwartych Mistrzostw Holandii na trawie, pokonując Jannicka de Jonga oraz Dave Meijerinka.

Wystąpił także w swoim kraju w turnieju w Balkbrug gdzie także zwyciężył i to wygrywając wszystkie swoje biegi! Obsada obu turniejów była oczywiście słabsza niż rund Mistrzostw Świata. Wygrane w obu zawodach świadczą jednak iż Holender jest na chwilę obecną szybki.

Atutem Hummela jest młody wiek i zawodnik ten ma szansę zdominować nawet Mistrzostwa Świata w kolejnych latach gdyż część jego głównych konkurentów (Martin Smolinski, Theo Pijper) jest od niego znacznie starsza. Lukas Fienhage z kolei po znakomitym sezonie 2020 gdy zdobył Mistrzostwo Świata nieco jak na razie obniżył poziom sportowy.

W sezonie ubiegłym Holender oprócz zdobycia Mistrzostwa Świata zwyciężył między innymi w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech w Mariańskich Łaźniach. Jego atutem jest więc regularność a to ona jest kluczem do zdobywania kolejnych medali w Indywidualnych Mistrzostwach Świata.