Z czterech spotkań V kolejki, rundy jesiennej Mistrzostw Polski w Hokeju na trawie Superligi sezon 2021/2022. awizowanej na 16.X. 2021r rozegrano tylko trzy. ( Superliga liczy 8 zespołów ).

Najciekawiej zapowiadał się : Mecz Warta Poznań – Pomorzanin Toruń. Spotkanie to przyciągało uwagę kibiców z dwóch powodów. Pomorzanin Toruń zespół nr 2 tabeli i Warta Poznań to zespół nr 3 rozgrywek ligowych. Ta drużyna która wygra tę potyczkę ,zostaje v-ce liderem – to powód pierwszy. Powód drugi – osłabiony kadrowo ( kontuzje) zespół Pomorzanina Toruń, może być łatwym kąskiem.. Mecz zaczyna się pomyślnie dla Pomorka – Pierwszą bramkę zdobywa Wojciech Rutkowski , radość w szeregach Pomorzanina nie trwa długo . Warta wyrównuje 1 -1 (Szymon Cyprych) i odjeżdża na 3 – 1 ( 2 – 1 i 3 – 1 Damian Śmigielski). Co prawda Artur Kościelski (P.T) zdobywa bramkę kontaktową i mamy 3 do 2 . Jednak Warta po bramce Michała Wachowiaka odskakuje na 4 – 2 . I takim wynikiem kończy się I polowa meczu ( Mecz składa się z 4 kwart każda kwarta trwa 15 minut).

Trzecia kwarta to 15 minut bez historii nadal Warta prowadzi 4 – 2. Zaczyna się decydująca Kwarta 4 . Zespoły wychodzą na murawę i wita je przyśpiewka Kibiców Pomorka… Czwarta Kwarta na całego… i Coś w tym jest . Bardzo często właśnie w 4 kwarcie Pomorzanin Toruń dokonuje niemożliwego , nadrabia wynik . I tak też się dzieje .W 48 minucie Michał Kunklewski strzela kontaktową bramkę mamy 3 do 4 a minutę później Artur Kościelski doprowadza do remisu. Warta Poznań 4 – 4 Pomorzanin Toruń . Idąc za ciosem w 49 minucie Wojciech Rutkowski zdobywa 5 bramkę dla przyjezdnych. Drużyna toruńskiego Pomorzanina nabiera wiatru w żagle… 58 minuta meczu Artur Kościelski wpisuje się na listę strzelców ( to jego 3 bramka w tym meczu ) i mamy 4 do 6 dla toruńskiego Pomorzanina. Marcin Sellner 59 minucie zdobywa 7 gola i ..Koniec spotkania. Pomorzanin wygrywa w pełni zasłużenie z Wartą Poznań 7 do 4 . Umacnia się na pozycji wice lidera rozgrywek. Warta Poznań jest na trzecim miejscu

Mecz LKS Gąsawa – AZS Politechnika Poznańska to mecz drużyn walczących o utrzymanie się w lidze. Zacięte, wyrównane spotkanie. Goście Górą – LKS Gąsawa 1 – 2 AZS Politechnika Poznańska. Bramki w tym meczu zdobyli dla Politechniki Marcin Michniak i Jakub Bieńkowski po 1 dla LKS Gąsawa Jerzy Wiśniewski. Politechnika zajmuje bezpieczne 6 miejsce w tabeli .LKS Gąsawa 7 jest to miejsce zagrożone barażami.

Mecz Hegemona rozgrywek obrońcy tytułu mistrzowskiego Grunwaldu Poznań z Startem 1954 Gniezno. Cóż.. Start przełknął gorycz porażki !!! Jak dotychczas Grunwald jest poza zasięgiem wszystkich drużyn , wygrywa spotkania mniejszym lub większym zaangażowaniem sił które stopniuje adekwatnie do okoliczności . Start 1954 Gniezno 0 – 3 Grunwald Poznań. Bramki dla wojskowych zdobyli :Eryk Bembenek – 1 i Jacek Kurowski – 2 . Grunwald z 15 pkt. przewodzi tabeli ligowej , Start zajmuje 4 miejsce. I mecz przełożony na inny termin.. AZS AWF Poznań – Stella Gniezno. Następną już 6 rundę spotkań ligowych zespoły rozegrają 30.X.2021r. Będzie to szósta przedostatnia kolejka ligowa.

Mariusz Stypczyński.

Na zdjęciu tytułowym Michał Śliwiński – Pomorzanin Toruń. Fotografia autora tekstu