Henrik Moller asystent trenera duńskiej kadry żużlowców po przedłużeniu kontraktu z reprezentacją jest gotowy do stworzenia kolejnego udanego duetu z nowym managerem teamu kraju Hamleta – Nickim Pedersenem.

Moller był asystentem poprzedniego szefa zespołu, Hansa Nielsena. Nawet samodzielnie prowadził Duńczyków podczas finału FIM Speedway of Nations 2020 w Lublinie, kiedy czterokrotny mistrz świata na żużlu został zamknięty w swoim pokoju hotelowym po pozytywnym wyniku testu na Covid-19.

Pedersen i Moller ścigali się razem dla duńskiego klubu Holsted, a teraz ponownie połączą siły, aby wprowadzić swój kraj w nową erę. Ich współpraca rozpoczęła się od obozu treningowego dla duńskich gwiazd do lat 23, 21 i 19, który rozpoczął się w ostatnią sobotę stycznia w Fredericii.

Ponieważ Pedersen nadal ściga się w Grudziądzu i Holsted, a także ma inne zobowiązania jako zawodnik, Moller jest gotowy wspierać nowego szefa, a także prowadzić Duńczyków,  gdy dochodzi do kolizji między rolami Pedersena jako zawodnika i jako trenera.

Wierzy jednak, że fakt, że jego dawny kolega z zespołu wciąż się ściga na żużlu, może naprawdę pomóc Duńczykom w przygotowaniach do tegorocznego Pucharu Świata FIM we Wrocławiu, który odbędzie się w dniach 25-29 lipca.

Henrik Moller – SON Manchester 2021

Moller powiedział:

Nicki ma tę przewagę, że wciąż jest blisko sportu jako aktywny zawodnik w najlepszej lidze świata. Ma dużą wiedzę na temat tego sportu i najnowszego sprzętu, co może być bardzo pomocne, szczególnie dla młodych zawodników reprezentacji narodowej.
Ja natomiast wnoszę dużo doświadczenia z tworzenia i prowadzenia duńskiej drużyny narodowej (DMU). Ponadto mam bardzo bliskie relacje z wieloma bardzo dobrymi jeźdźcami, których znam odkąd zaczęli uprawiać ten sport.
icki i ja przebyliśmy długą drogę, kiedy ścigaliśmy się razem w Holsted, więc prawdopodobnie nasza współpraca będzie układała się bardzo dobrze. Oczywiście aktywnie wkroczę i pomogę drużynom, gdy Nicki będzie musiał skupić się na swojej karierze jako aktywny zawodnik.

Trzykrotny mistrz świata Erik Gundersen będzie kontynuował swoją wieloletnią pracę jako trener kadry młodych żużlowców. Ale Moller jest również chętny do stworzenia nowych możliwości rozwoju dla następnej generacji duńskich gwiazd.

W ostatnich latach radziliśmy sobie bardzo dobrze, zdobywając medale w kategoriach seniorskich i młodzieżowych, ale musimy wyszukać w klubach i położyć większy nacisk na młode talenty z potencjałem do jazdy w reprezentacji narodowej.
Dlatego też zamierzam pomóc w szkoleniu większej liczby trenerów klubowych, a także wprowadzić więcej sesji treningowych dla młodych jeźdźców. Podniesie to poziom zawodników w młodym wieku i przyczyni się do przyciągnięcia jeszcze większej liczby chętnych do uprawiania tego sportu. Dzięki czemu ilość zawodników wzrośnie a zatem zarówno speedway, jak i reprezentacja Danii są przygotowane na przyszłość.

podsumował Moller.

Źródło: fimspeedway.com