17.10.br w sobotę rozegrano w Lesznie Drużynowe Mistrzostwa Pierwszej Ligi Okręgu Zachodniego. W zawodach startowały żaki oraz dorośli.

Jest nam niezmiernie milo poinformować, iż w zawodach żaków Harpagan Zielona Góra zajął drugie miejsce, za reprezentacją gospodarzy z Szawera. W drużynie Harpagana wystąpił, trenujący na co dzień we Wrocławiu Jan Bujnowski oraz bardzo częsty gość na torze na Sępolnie Antoni Bujnowski. Serdecznie gratulujemy chłopakom sukcesu.

Radość chłopaków

Po meczach żaków odbyły się się mistrzostwa dorosłych. W Drużynowych Mistrzostwach Pierwszej Ligi Okręgu Zachodniego Harpagan Zielona Góra również zajął drugie miejsce, za drużyną gospodarzy Szawera Leszno. W składzie zielonogórskiej ekipy znalazł się Artur Bujnowski. Artur na co dzień trenuje żaki Szarży Wrocław.

W pierwszym meczu Harpagan wysoko pokonał PKS Wiraż Ostrów 92-55.

Artur Bujnowski w czterech startach zdobył 12 punktów. Dorobek punktowy A. Bujnowskiego z tego spotkania: 12 pkt. (3*,3*,3*,3).

W meczu o mistrzostwo pierwszej ligi okręgu zachodniego spotkały się drużyny Szawera i Harpagana.

Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. Szalę zwycięstwa na korzyść zawodników gospodarzy przesądziło trio startujące na co dzień w barwach Szawera w CS Superlidze. Hubert Kielaszewski, Mikołaj Michalski oraz Jakub Ignyś w ośmiu startach zdobyli dla swojej drużyny 29 punktów (na 32 możliwe do zdobycia). Należy się zastanowić, czy jest sens wystawiać czołowych zawodników startujących w CS Superlidze, by wspierali swoich kolegów w rozgrywkach niższej ligi.

Szawer Leszno – Harpagan Zielona Góra 70 – 68

Harpagan Zielona Góra 68 pkt:
Piskorski Krzysztof – 13 pkt.
Kurdyk Artur – 12 pkt;
Drozdowski Kacper – 15 pkt;
Mokras Adrian – 3 pkt;
Kokot Paweł – 10 pkt;
Bujnowski Artur – 12 pkt (3*,3,3,3);
Stocik Krzysztof – 1 pkt;
Górniaczyk Krystian – 2 pkt;

Szawer Leszno 70 pkt:
Kurpisz Konrad – 2pkt;
Wleklik Jacek – 15 pkt;
Wasielewski Mark – 5 pkt;
Mądrzak Krzysztof – 3 pkt;
Rajewski Łukasz – 13 pkt;
Krajna Krystian – 3 pkt;
Kielaszewski Hubert – 15 pkt;
Michalski Mikołaj – 10 pkt;
Jaśkowiak Marek – 0 pkt;
Ignyś Jakub – 4 pkt;

Zapowiedź Drużynowych Mistrzostw Pierwszej Ligi Okręgu Zachodniego ze strony PKS Wiraż Ostrów Wlkp