Już 2 kwietnia zapowiadaliśmy kolejny sparing Szarży Wrocław na swoim domowym torze we Wrocławiu. W artykule Przedsezonowe sparingi Szarży Wrocław, napisaliśmy min., że w piątek 9 kwietnia do Wrocławia zawita ekipa Harpagana Zielona Góra, by przed sezonem sprawdzić formę rateli z drugiej ekipy. Początek spotkania o godz. 19:30 na torze przy ul. Krajewskiego 1.

Jednak z powodu kontuzji nie zobaczymy w dzisiejszym sparingu kilku zawodników zarówno z Szarży jak i z Harpagana. W ekipie gości najprawdopodobniej nie wystąpią Paweł Kokot, oraz trener Szarżaków Artur Bujnowski. Obaj ci zawodnicy mają wspólnie z Krystianem Górniaczykiem reprezentować ekipę rateli w rozgrywkach dywizji B o drużynowe mistrzostwo Polski.

Z Zielonej Góry zjawią się min. wspomniany już, wracający po kontuzji Krystian Górniaczyk, czy trenujący już w tym roku na wrocławskim owalu Artur Kurdyk. We Wrocławiu będzie się również ścigał Krzysztof Stocik. Skład Zielonogórzan uzupełnią młodzieżowcy: Kacper Drozdowski, Adrian Mokras, Bartosz Wojtal.

W drużynie Szary nie wystąpi, zmagający się z kontuzją, menadżer drugiej ekipy rateli Rafał Kurpiel. Wątpliwy jest występ mającego problemy z łokciem Piotra Spławskiego. Z przyczyn osobistych nie wystartuje również Franek Lignowski. W składzie Szarży pojawią się Damian Wojczyński, Paweł Szkudlarek oraz Wiktor Czerwiński z pierwszej drużyny rateli.

Skład Wrocławian na dzisiejszy mecz z Harpaganem:

11. Witold Strzelec (c)
12. Bartłomiej Matuszek
13. Damian Wojczyński
14. –
15. Marek Mutor
16. Paweł Szkudlarek
17. Michał Kubiński
18. –
19. Wiktor Czerwiński

Program zawodów przygotowany przez Rafała Kurpiela:

Początek sparingu, piątek 9 kwietnia br., godz. 19:30.

Fotografię wykonała Karina Górniaczyk