Mamy początek stycznia, a speedrowerowy sezon 2021 zbliża się wielkimi krokami. Wszyscy z pewnością oczekują decyzji jakie zapadną na Walnym Zgromadzeniu Delegatów PFKS, które odbędzie się 31 stycznia br. Podczas tego zebrania zapadną kluczowe decyzje dotyczące kształtu i formuły rozgrywek speedrowerowych w nadchodzącym sezonie.

Jednak oczekiwanie na podanie szczegółów dotyczących rozgrywek o DMP w speedrowerze, nie oznacza, że w klubach zainteresowani siedzą z założonymi rękami. Wielu zawodników do sezonu przygotowuje się indywidualnie, pracując nad siłą, refleksem, czy innymi elementami niezbędnymi w uzyskaniu wysokiej formy podczas sezonu. Inni trenują wraz z kolegami klubowymi na sali gimnastycznej.

Niektórzy zawodnicy Szarży wyjechali na tor i mają zaliczone już parę pierwszych „wyścigowych” okrążeń w 2021 r. Pierwsza drużyna rateli niebawem wyjedzie na górski obóz do Karpacza, by pracować nad siłą i wytrzymałością.

Natomiast ekipa Harpagana Zielona Góra właśnie wróciła z kilkudniowego zgrupowania w Karkonoszach.

Jak donosi Tajemniczy Kronikarz Harpagan w składzie Bujon, Kokos, Krypol, Seta i Sułek podczas minionego weekendu nie tylko zaliczyła szlak szczytowymi partiami Karkonoszy.
Trasa zielonogórskich zawodników prowadziła ze Szklarskiej Poręby Górnej na Łabski Szczyt. Kolejnym punktem na trasie wyprawy integracyjnej Harpagana były Śnieżne Kotły. Później Zielonogórzanie wkroczyli na teren Czech zaliczając Snezne Jamy, Labską Boude. Przez Szrenicę i Halę Szrenicką wrócili do punktu wyjścia – Ski Areny w Szklarskiej Porębie.

Schodząc, od wodospadu Kamieńczyka, cała ekipa musiała bardzo uważać, gdyż kamienisty szlak prowadzący w dół był bardzo oblodzony. Ekipa z Grodu Bachusa nie zapomniała o zajęciach na sali. Rozegrali min. mecz w koszykówkę.

„Sułek zadeklarował dołączenie do klubu i udział w mistrzostwach Polski weteranów. Ma kolarzówę. Ekipa Harpagana miała świetną pogodę. Niebieskie niebo w połączeniu ze śniegiem cudownie się uzupełniały. Wspólnie pokonali blisko 25-cio kilometrową trasę. Podziwiali widoki, biesiadowali i rozmawiali. Każdy miał plecak i termos.” – przekazał nam nasz informator.

Jak przekazał nam, wspomniany wcześniej, Tajemniczy Kronikarz, poruszone zostały kwestie startu w lidze: I tak, jeśli CS Superliga podzieli się na dwie dywizje, lepszą i słabszą to jest szansa, że zdecydujemy się na udział, choć nie jest to jeszcze nic pewnego. Jeśli będzie jedna liga bez podziału, to skupimy się na startach w 1 lidze gr. zachodniej.

Trzymamy kciuki za start Harpagana w CS Superlidze, choć osobiście uważamy, że podział ligi na grupę słabszą i lepszą nie wpłynie pozytywnie na rozwój speedrowera w Polsce.

Uczestnicy zgrupowania Harpagana. Bujon, Kokos, Krypol, Seta i Sułek, jeszcze kompletnie ubrani.