Jak poinformował Klub Speedrowerowy Harpagan na swojej stronie w mediach społecznościowych w ostatnim czasie w Zielonej Górze doszło do porozumienia między ZKS a Harpaganem. Dzięki temu zawodnicy tej drugiej drużyny mogą regularnie trenować na obiekcie należącym do ZKS-u przy ul. Wyszyńskiego 101 w Zielonej Górze.

Jest to bardzo istotna informacja dla mieszkających w Zielonej Górze zawodników Harpagana, którzy dotychczas musieli trenować na innych obiektach np. we Wrocławiu.

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Harpagana:

Warto dodać, że już w niedzielę siedmiu naszych zawodników wystąpi w meczu CS Superligi Dywizji B – Filu-Bud Szarża II Wrocław – Ostrowskie Stowarzyszenie OMEGA.

Artur Bujnowski, Krystian Górniaczyk, Paweł Kokot, Adrian Mokras i Karol Winowicz w barwach Wrocławia, a Kacper Drozdowski i Artur Kurdyk w barwach Ostrowa. Na pewno będzie to „dziwny” mecz…

Harpagan przekazał więcej pozytywnych informacji dotyczących speedrowera w Zielonej Górze:

Pojedynek derbowy I ligi gr. zachodniej pomiędzy ZKS Zielona Góra, a Harpaganem Zielona Góra ostatecznie odbędzie się 18 czerwca. Gospodarzem będzie ZKS.

Dziś podpisaliśmy również pismo, które pozwala nam na organizację zawodów na torze ZKS. Mamy na myśli mecz z LKS Szawer Leszno, Szarżą Wrocław i ZKS.

Otrzymaliśmy również zielone światło na organizację czwórmeczu w ramach Ligi Diamentowej.

Sprawa najważniejsza: kolejna poważna rozmowa na temat fuzji ZKS i HZG na rozgrywki ligi ogólnopolskiej w sezonie 2022.

Także wszystko wygląda obiecująco.

Trzymajcie kciuki za zielonogórski speedrower

Cieszą nas pozytywne informacje jakie napłynęły z Zielonej Góry.