Już jutro, w piątek 26 stycznia w Mildurze odbędzie się ciekawy turniej żużlowy. W minionym roku obchodziliśmy 100-lecie istnienia speedwaya. Na początku tego roku mamy kolejną okazję do świętowania. Klub Motocyklowy z Mildury obchodzi 75 lecie swojego istnienia, choć powstał niedługo po 2 wojnie światowej w 1947 roku.

Na liczącym 302 metry torze Olympic Park Speedway w Mildurze swoje pierwsze kółka zaczynali kręcić legendy nie tylko australijskiego żużla: Mark Lemon, ojciec Jasona – Phil Crump, oczywiście Jason, Leigh Adams, Ryan Sullivan czy też Jason Lyons.

W Mildurze postanowiono na sportowo uczcić okrągłą rocznicę powstania klubu. 26 stycznia o godz. 19 odbędzie się turniej żużlowy indywidualny, a także zawody w bardzo popularnych w kraju kangurów sidecarach.

Organizatorzy promują imprezę w Mildurze. Zorganizowano  konkursy, w których można było  wygrać np. wejściówki na turniej z okazji 75-lecia klubu w Mildurze.

Żużlowcy o zwycięstwo będą rywalizować w zawodach Phil Crump Solo Classic. Największą gwiazdą turnieju indywidualnego jest 3-krotny indywidualny mistrz świata Tai Woffinden. Oprócz niego na obiekcie Olympic Park wystąpią: Brady Kurtz, Jaimon Lidsey, Justin Sedgmen, Sam Masters, Frederick Jakobson, Josh Pickering, Sam Hagon, Fraser Bowes, Zane Keleher, Jack Morrison, Jacob Hook, Micheal West, Luke Killeen, Dayle Wood, Matt Marson.

9 załóg sidecarów będzie rywalizować w turnieju Karym Cleaning Sidecar Shootout.

Harmonogram zawodów:

Bramy zawodników otwarte są o godzinie 16:00

Bramy widzów otwarte o godzinie 16:00

Badanie kontrolne od 16:30 do 17:15

Odprawa zawodników o 17:15

Jazdy treningowe 17:30 (dla tych, którzy nie jeździli w tym sezonie)

Wyścigi „support” 18:00

Prezentacja o 18.45

Zawody główne o 19:15

Transmisja na żywo rozpoczyna się o godzinie 18:00

Bilety wstępu:

Dorośli 30 dolarów

Emeryci 20 dolarów

uczniowie od 13 do 17 lat 10 dolarów

uczniowie do 12. roku życia bezpłatnie