W meczu otwierającym ósmą rundę spotkań PGE Ekstraligi jadący z „nożem na gardle” ZOOleszcz GKM Grudziądz podejmuje na własnym torze ekipę Platinum Motoru Lublin. Drużynowi mistrzowie Polski z 2022 roku w dalszym ciągu osłabieni są brakiem kontuzjowanego Dominika Kubery. Jednak bez tego zawodnika Lublinianie przegrali dotąd tylko raz – w Toruniu z For Nature Solutions Apatorem.

W pierwszym meczu pomiędzy dzisiejszymi gospodarzami a Motorem padł wynik 55-35 dla Lublinian. Gospodarze tamtego spotkania wyraźnie je wygrali.

Część fachowców wietrzy w meczu w Grudziądzu niespodziankę i stawia na wygraną miejscowych – bo jak nie teraz to kiedy?

Jak to w sporcie, a szczególnie w żużlu, bywa wygrana gospodarzy nie jest niemożliwa. Ale muszą być spełnione pewne warunki. Nicki Pedersen wspólnie z Maxem Fricke muszą być liderami tej drużyny z prawdziwego zdarzenia. Do tego „przebudzić” muszą się Gleb Czugunow i Fredrik Jacobsen. Bez punktów tych żużlowców trudno będzie nawet pomarzyć o dobrym wyniku. O formę Wadimia Tarasienki trener GKM-u jest spokojny. Właśnie spokojnie – bez nerwów powinien pojechać Kacper Pludra, bo na pewno drzemią w nim spore możliwości.

Motor kolejny raz nie stawia na Fina Antti Vuolasa. W meczowym składzie w miejscu zawodnika U24 widnieje kolejny raz nazwisko Kacpra Grzelaka. Ekipę młodzieżowców tworzyć będą Bartosz Bańbor i Mateusz Cierniak.

Zapowiadane składy

ZOOleszcz GKM Grudziądz 
9. Max Fricke
10. Gleb Czugunow
11. Wadim Tarasienko
12. Frederik Jakobsen
13. Nicki Pedersen
14. Kacper Łobodziński
15. Kacper Pludra

Platinum Motor Lublin
1. Jarosław Hampel
2. Jack Holder
3. Fredrik Lindgren
4. Kacper Grzelak
5. Bartosz Zmarzlik
6. Bartosz Bańbor
7. Mateusz Cierniak

Początek spotkania, niedziela 4 czerwca br, godz. 16:30. Transmisja Eleven Sports 1