Greg Hancock nie tylko jest jednym z trenerów w Betard Sparcie Wrocław. Amerykanin w Polsce startował w 11 klubach. W sezonach 2010 i 2011 zdobywał punkty dla Falubazu Zielona Góra. Właśnie na oficjalnej stronie zielonogórskiego klubu ukazała się rozmowa z czterokrotnym indywidualnym mistrzem świata.

Tak zaczął wypowiedź o Luku Bekerze:
O Luku mógłbym mówić bardzo długo. To zawodnik zjawiskowy, który nigdy się nie poddaje. Przez ostatnie pięć lat, które spędził w Europie, dobrze mu się przyglądałem. Zrobił w tym czasie olbrzymi postęp jeśli chodzi o jego umiejętności, ale też życie codzienne czy osobowość. Jest jednym z tych gości, który potrzebuje trochę czasu na poznanie i zrozumienie pewnych rzeczy. Jednak nie odpuszcza, dopóki tego nie osiągnie. Już teraz możemy dostrzeć dojrzałość w jego jeździe. Jego umiejętności w ostatnich latach mocno się rozwinęły. Mogę opowiedzieć o nim wiele świetnych rzeczy. Cieszę się, że Luke dołączył do takiego klubu, jak Falubaz.

O startach Luka  Falubazie Greg powiedział:
Uważam, że jest to świetna decyzja. Rozmawiałem z nim przez ostatnie kilka lat wiele razy, i uświadamiałem go, aby nie popadał w samozadowolenie. Zawsze warto jest postawić sobie poprzeczkę nieco wyżej, ale te cele muszą być też możliwe do osiągnięcia. Naciskałem na niego, żeby pojawił się w Ekstralidze w sezonie 2023. Kiedy zaczął negocjacje z Falubazem mocno trzymałem kciuki, aby udało Wam (chodzi o Falubaz – red.) się awansować. Niestety nie udało się, ale i tak uważam, że dla niego to świetny krok w przód. Właściwie nie dołącza do drużyny pierwszoligowej, tylko do ekstraligowej – tam widzę Falubaz. Uważam, że ten klub należy do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wy tam wrócicie, więc moim zdaniem to świetna decyzja dla Luke’a.

Hancock zarekomendował starty w Falubazie młodszemu koledze:
Podzieliłem się z nimi moimi odczuciami i wspomnieniami. Te z lat startów w barwach Falubazu są tylko dobre. Zdobycie tutaj tytułu Drużynowego Mistrza Polski było dla mnie czymś wyjątkowym. Jest tu świetny tor do ścigania, z dobrymi ścieżkami, ale najprawdopodobniej jednym z najważniejszych aspektów jest całe zielonogórskie środowisko. Kibice i to ile generują energii dla swojej drużyny – jeszcze przed meczem podczas obchodu toru, w trakcie biegu, ale też po zakończeniu zawodów. To wyjątkowa grupa kibiców, wyróżniająca się na tle innych w Polsce. Teraz będzie miał okazję sam tego doświadczyć jako jeden z Was.

Źródło: zuzel.falubaz.com