Greg Hancock przez całą swoją karierę był mentorem Macieja Janowskiego. W sezonie 2021 pojawiał się w teamie Macieja Janowskiego podczas niektórych imprez Speedway Grand Prix. Oprócz tego Grin współpracował z drużyną żużlowców wrocławskiej Sparty.

Zaowocowało to zdobyciem w poprzednim sezonie, po piętnastu latach, drużynowego mistrzostwa Polski przez ekipę Sparty.

Maciej Janowski był najlepszym żużlowcem swojej drużyny. Ze świetną średnią 2,582 pkt/bieg zajął drugie miejsce, tuż za Bartoszem Zmarzlikiem wśród najskuteczniejszych jeźdźców polskiej ekstraligi.

Magicowi występy w SGP nie wyszły tak dobrze jak jazda w polskiej lidze. Starty w kolejnych rundach cyklu indywidualnych mistrzostw świata nie były złe. Ale Janowski liczy na medal. W sezonie 2022 po znakomitym początku i zwycięstwie w pierwszym turnieju w Pradze, później przyszły gorsze momenty.

Ostatecznie Magic po raz czwarty w ciąg pięciu lat zajął czwarte miejsce w SGP.

A tak o Janowskim wypowiada się Greg Hancock: Ściśle współpracuję z Maciejem Janowskim i widzę ile pracy wkłada w to co robi. Oprócz tego ma wielki talent do ścigania na motocyklu. Ma wszystkie niezbędne cechy, by być najlepszym na świecie. Istotne jest, by wszystkie elementy, którymi wyróżnia się Magic poskładać w jedną całość, by stworzyć odpowiednią mistrzowską mieszankę.
Potrafi robić wspaniałe rzeczy na torze. Ale by wygrywać musi wszystkie jego cechy muszą być właściwie ułożone.

Hancock przyznaje, iż starty w Speedway Grand Prix i rywalizacja z najlepszymi zawodnikami na świecie nigdy nie jest łatwa: Starty w lidze w wykonaniu Magica były fenomenalne. Ale w zawodach SGP był sam. Wtedy nie miał obok siebie nikogo do pomocy, oprócz mechaników. Starty w SGP to jest inna historia niż liga. Trzeba znaleźć odpowiedź na pytanie, czego potrzebujesz wokół siebie podczas SGP, aby skupić się tylko na wygrywaniu kolejnych wyścigów, a nie na niczym innym.
Naprawdę trudno jest znaleźć odpowiedź. Nie mogę tego rozgryźć. Ale szczerze mówiąc, kiedy Maciej chce wygrać, kiedy jest naprawdę gotowy do zwycięstw – to wygra.