3 czerwca 1970 roku w Whittier w Kalifornii urodził się Greg Hancock. O Greenie pisaliśmy w artykule „Sto lat Greg!” (https://nawirazu.com/100-lat-greg/) z okazji 50 urodzin Amerykanina.

36 lat później 3 czerwca 2006 roku w Cardiff na Millenium Stadium odbył się turniej o Wielką Nagrodę Wielkiej Brytanii. Grand Prix na Wyspach były wówczas czwartą eliminacją rywalizacji o tytuł najlepszego zawodnika globu.

Zawody o Grand Prix Wielkiej Brytanii rozgrywane były po raz dwunasty; na Millenium Stadium po raz szósty.

Stawkę 15 stałych uczestników Grand Prix uzupełnili: z dziką kartą Simon Stead, natomiast rezerwę toru stanowili Edward Kennett oraz Ben Wilson. Pierwotnie z numerem 17 miał wystartować Lewis Bridger – jednak zgodnie z Regulaminem Grand Prix nie spełniał wymogu wiekowego – 17 lat miał skończyć dopiero w listopadzie.

W stawce rywalizujących w Cardiff zawodników było trzech Polaków – Tomasz Gollob, Jarosław Hampel oraz Piotr Protasiewicz.

Najlepszy z Polaków był Jarosław Hampel, który na Millenium Stadium dotarł aż do finału. W pierwszym starcie ostatniego biegu wieczora prowadził Jarosław Hampel, jednak atakujący Hancock upadł i bieg został przerwany. Amerykanin został z powtórki wykluczony i nie udało mu się stanąć na podium SGP w dzień swoich 36 urodzin. Crump odniósł zwycięstwo po raz trzeci w ówczesnym sezonie GP i z aż 34 punktami przewagi nad Hancockiem prowadził w klasyfikacji.

Ponownie bardzo dobry występ zanotował Hancock i Hampel (awans odpowiednio na drugie i piąte miejsce w klasyfikacji). Jonsson po słabszym początku w SGP, w Cardiff zajął drugie miejsce.

Tomasz Gollob zanotował najsłabszy występ w sezonie (10 miejsce), jednak utrzymał 4 miejsce w klasyfikacji przejściowej SGP 2006. Później jednak długi miał jeszcze gorsze występy w kolejnych turniejach cyklu SGP. Ponownie najsłabszy w stawce, niestety był Protasiewicz.

Wyniki Grand Prix Wielkiej Brytanii, Cardiff 3 czerwca 2006 roku:
1. Jason Crump (Australia) – 25 pkt.
2. Andreas Jonsson (Szwecja) – 20
3. Jarosław Hampel (Polska) – 18
4. Greg Hancock (Stany Zjednoczone) – 16
5. Bjarne Pedersen (Dania) – 12
6. Tony Rickardsson (Szwecja) – 10
7. Matej Zagar (Słowenia) – 9
8. Scott Nicholls (Wielka Brytania) – 8
9. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 8
10. Tomasz Gollob (Polska) – 7
11. Leigh Adams (Australia) – 6
12. Niels Kristian Iversen (Dania) – 5
13. Lee Richardson (Wielka Brytania) – 5
14. Nicki Pedersen (Dania) – 4
15. Simon Stead (Wielka Brytania) – 3
16. Piotr Protasiewicz (Polska) – 3
17. Edward Kennett (Wielka Brytania) – ns
17. Ben Wilson (Wielka Brytania) – ns