Drużynowy Puchar Świata na żużlu (Speedway World Cup) to cykl zawodów żużlowych organizowanych w latach 2001–2017, jako kontynuacja drużynowych mistrzostw świata (Speedway World Team Cup). Zawody wyłaniały najlepszą reprezentację narodową na świecie.

Turniej finałowy odbywał się podczas jednego tygodnia, zaś zwycięzca otrzymywał przechodnie trofeum im. Ove Fundina.

Po przerwie spowodowanej rozgrywaniem zawodów Speedway Of Nations, które były bardziej zmaganiami par niż drużyn, postanowiono powrócić do poprzedniego formatu rozgrywania drużynowych mistrzostw świata na żużlu.

Speedway World Cup odbędzie się we Wrocławiu na Stadionie Olimpijskim w dniach 25-29 lipca br.

WTS Sparta – organizator imprezy właśnie poinformował o ciekawym wydarzeniu, które powinno zainteresować fanów speedwaya.

Kilku zawodników Betard Sparty ma szansę pojawić się w reprezentacjach walczących o tytuł drużynowych mistrzów świata na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Już dziś 30 czerwca o godz. 14:00 w Magnolia Park, kibice będą mogli spotkać się z dwoma żużlowcami, którzy w lipcu będą walczyć w SWC.

Treść informacji jaką WTS umieścił w mediach społecznościowych:

Przygotowania do 2023 Monster Energy FIM Speedway World Cup idą pełną parą 💨Chcecie już teraz poczuć klimat #ŻużlowyMundial? W najbliższy piątek w Magnolia Park specjalna sesja autografowa z udziałem dwóch zawodników WTS Sparta Wrocław, którzy w lipcu przywdzieją kevlary swoich reprezentacji by na #Olimpijski walczyć o tytuł mistrza świata 🔥🔥🔥Start sesji autografowej o 14:00 ⏰

Źródło: https://www.facebook.com/photo?fbid=654296003403870&set=a.455483959951743