Zaplanowana na dzień 4 września we francuskim Morizès runda zawodów Grand Prix na długim torze została odwołana! Powodem są oczywiście ograniczenia związane z pandemią.

Wszystko wskazuje więc na to iż, tak jak w sezonie poprzednim rozegrane zostaną zaledwie 2 rundy GP a finałowymi zawodami będą ponownie te w Rzeszowie! Przypomnijmy iż dotychczas rozegrano zawody we francuskim Marmande. Zwyciężył w nich startujący z „dziką kartą” zawodnik gospodarzy – Dimitri Bergé.

W Rzeszowie Bergé prawdopodobnie nie wystąpi (z „dziką kartą” zaprezentuje się Stanisław Burza, Francuz nie jest na liście zawodników rezerwowych cyklu), nie będzie mieć więc szans na obronę tytułu. Kolejne miejsca w klasyfikacji GP zajmują Holendrzy – Romano Hummel oraz Theo Pijper i to oni wydają się być obecnie najbliżej tytułu IMŚ.

Miejmy nadzieję że to już ostatni rok gdy pandemia „torpeduje” cykl GP i w przyszłym roku ujrzymy przynajmniej 5 rund.

Wciąż nie wiadomo co z zawodami Long Track of Nations. Na pewno nie odbędą się one w Roden, miejmy nadzieję że „drużynówka” zostanie rozegrana w jakimś innym kraju.

Zawody GP w Rzeszowie już niebawem, bilety (w bardzo atrakcyjnych cenach) są w sprzedaży a zobaczenie czołówki światowej w tej odmianie speedwaya będzie nie lada gratką dla polskich kibiców. Tym bardziej iż wszystko wskazuje na to iż w Rzeszowie ujrzymy dekorację medalistów na rok 2021.