PGE Ekstraliga chce wyprodukować grę na konsole i PC, a docelowo stworzyć własne rozgrywki E-sportowe z udziałem czynnych zawodników. 3-letni projekt ma na celu popularyzację żużla wśród dzieci i młodzieży, a przede wszystkim zagospodarowanie okresu przerwy pomiędzy sezonami.

Jesteśmy na etapie wstępnym, ale mamy już projekt scenariusza gry, która będzie łączyć elementy zręcznościowe i managerskie – mówi Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi. – Za wcześnie na deklaracje dotyczące premiery, projekt jest trzyletni, wysokobudżetowy i podchodzimy do niego bardzo poważnie. Na szczegóły jeszcze przyjdzie czas, ale gra będzie zalążkiem żużlowego E-sportu, gdyż uważamy, że ma on spory potencjał, a marzeniem jest stworzenie prawdziwej ligi E-sportowej, która swoje mecze rozgrywałaby w okresie jesienno – zimowym.

Gra to wielka szansa przez wdrożenie nowych aktywności PGE Ekstraligi i klubów, zakłada możliwość tworzenia drużyn klubowych, a biznesowo prezentację reklam sponsorów na stadionach i elementach wyposażenia zawodników oraz motocykli. E-sport to nie tylko rywalizacja zawodowych graczy, ale także prowadzenia relacji live z rozgrywek i działań społecznościowych w celu pozyskania dla żużla młodych osób korzystających z najnowszych zdobyczy techniki.

PGE Ekstraliga nie rezygnuje z rozbudowy swojej aplikacji mobilnej (aktualnie ponad 120 tys. użytkowników), w tym gry managerskiej Eliga Manager, a także inwestycji w nowe technologie.