W bieżącym roku bardzo popularnym kierunkiem przygotowań do nadchodzącego wielkimi krokami nowego sezonu jest Hiszpania.

Kapitan Betard Sparty Wrocław Maciej Janowski w 2023 roku zdążył już być dwa razy w tym kraju. Żużlowcy Betard Sparty Wrocław właśnie wrócili z obozu przygotowawczego do sezonu z hiszpańskiego Calpe.

W pierwszej połowie lutego w Hiszpanii do sezonu przygotowywał się były zawodnik wrocławskiego klubu – a obecnie GKM Grudziądz – Gleb Czugunow. Glebowski przebywał w prowincji Alicante niedaleko Calpe.

Jak już pisaliśmy w prowincji Alicante jest niezliczona ilość tras rowerowych o różnej skali trudności i długości. W zależności od wybranej drogi mamy tu podjazdy na różne wysokości z pięknymi widokami na okolicę albo też zjazdy wąskimi i technicznymi naturalnymi ścieżkami.

Gleb Czugunow nie omieszkał zamieścić w swoich mediach społecznościowych screena z przebiegu trasy podczas jednej z jego wypraw rowerowych. Zawodnik przejechał wówczas na rowerze ponad 104 kilometry ze sporą różnicą wzniesień.

Byłego zawodnika Sparty dopinguje do pracy Greg Hancock, który zamieścił wpis następującej treści: Świetna robota! Trzymaj tak dalej!.

Gleb nie byłby sobą, gdyby nie zrobił czegoś oryginalnego. Czugunow pochwalił się oryginalną fryzurą:

Źródło i zdjęcia: media społecznościowe Gleba Czugunowa