W niedzielę 22 sierpnia w ostatnim meczu, ostatniej kolejki GKM Grudziądz podejmie drużynę Włókniarza Częstochowa.

Do tego momentu wszystkie rozstrzygnięcia w PGE Ekstralidze będą już znane. Grudziądzanie będą walczyć nie tylko o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale także o duże pieniądze jakie są do podziału w związku z nowym kontraktem ze stacją telewizyjną Canal+.

Gospodarze, aby utrzymać ekstraligowy byt w Grudziądzu muszą to spotkanie bezwzględnie wygrać. Natomiast goście nie walczą już o nic i nie wiadomo czy starczy im motywacji do ścigania się w meczu o wszystko dla Grudziądzan.

Zespół z Częstochowy wystąpi w swoim „żelaznym” zestawieniu. Piotr Świderski nie dokonał żadnych zmian w składzie swojej drużyny. Czy Fredrik Lindgren potwierdzi waleczność i szybkość jaką prezentuje podczas ostatnich rund Grand Prix?

Natomiast w Grudziądzu do połowy bieżącego tygodnia drżeli o to czy ich największa gwiazda Nicki Pedersen wystąpi w tym meczu. Ostateczne Duńska Federacja Motocyklowa po kolejnym odwołaniu Pedersena zawiesiła mu wykonanie kary zawieszenia jego startów na żużlu do czasu ponownego rozpatrzenia tego ostatniego odwołania Nickiego.

Prawda, że skomplikowane?

Ostatecznie trzykrotny indywidualny mistrz świata wystąpi w ostatnim meczu sezonu swojej polskiej drużyny. A czy utrzyma się w PGE Ekstralidze? O tym dowiemy się w niedzielny wieczór.

Awizowane składy:

Eltrox Włókniarz Częstochowa:
1. Kacper Woryna
2. Bartosz Smektała
3. Fredrik Lindgren
4. Jonas Jeppesen
5. Leon Madsen
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz:
9. Przemysław Pawlicki
10. Kenneth Bjerre
11. Krzysztof Kasprzak
12. Roman Lachbaum
13. Nicki Pedersen
14. Seweryn Orgacki
15. Denis Zieliński

Początek spotkania: niedziela 22 sierpnia, godz.19:15. Transmisja nSport+
Sędzia: Michał Sasień

Wynik pierwszego spotkania: Włókniarz – GKM 54 – 36