O tym ile znaczy Nicky Pedersen dla drużyny ZOOleszcz GKM-u Grudziądz kibice tej drużyny mogli przekonać się podczas wysoko przegranego meczu w Częstochowie. Duńczyk po kontuzji odniesionej podczas zawodów ligowych w Danii już startuje. Po dwóch tygodniach od złamania żeber tak o samopoczuciu podczas startów na żużlowym torze mówi „Dziki Nicky”:

Ból jest obłędny. Trzy lub cztery razy dziennie biorę leki przeciwbólowe. Ból i tak nie zniknie przez następne cztery tygodnie, więc nie pozostaje mi nic innego, jak wyciągnąć z tej sytuacji wszystko, co najlepsze.

Z dnia na dzień jest coraz lepiej. Mam też wsparcie dzieci. To one pomagały mi w przygotowaniu kąpieli lodowych. To fantastyczne, że możemy sobie nawzajem pomagać.

Znamy składy drużyn pierwszego niedzielnego meczu w ramach siódmej rundy spotkań PGE Ekstraligi. W składzie gospodarzy pojawi się już Nicky Pedersen. W Danii po kontuzji zdobył już 11 punktów Czy będzie tak skuteczny w PGE Ekstralidze?

Mimo wszystko faworytem w tym spotkaniu jest Unia Leszno. Goście w tym sezonie bardzo dobrze spisują się w meczach wyjazdowych. Piotr Baron nie dokonał żadnych zmian w zestawieniu swojej drużyny.

Gospodarze po dwóch zwycięstwach w dwóch pierwszych kolejkach ligowych ponieśli cztery porażki z rzędu. Ciężko będzie o punkty w spotkaniu przeciwko Unii.

Składy na mecz w Grudziądzu:

Fogo Unia Leszno:
1. Jason Doyle
2. Janusz Kołodziej
3. David Bellego
4. Jaimon Lidsey
5. Piotr Pawlicki
6. Damian Ratajczak
7. Hubert Jabłoński

ZOOleszcz GKM Grudziądz:
9. Przemysław Pawlicki
10. Krzysztof Kasprzak
11. Frederik Jakobsen
12. z/z
13. Nicki Pedersen
14. Kacper Łobodziński
15. Kacper Pludra

Początek spotkania: niedziela 5 czerwca godz. 16:30. Transmisja Canal+ Sport 5.