W pierwszym meczu, w trzeciej rundzie PGE Ekstraligi obecnego sezonu Motor Lublin pokonał u siebie ZOOleszcz GKM Grudziądz aż 24 punktami: 57 – 33

Obecnie prowadzący w tabeli Motor Lublin w drugim piątkowym spotkaniu 12 rundy zmierzy się z walczącym o jazdę w fazie play-off ZOOleszcz GKM Grudziądz.

Niektórzy kibice żużlowi dopatrują się podtekstów w tym spotkaniu. To lider może sobie wybrać rywala w pierwszej rundzie play-off. Teoretycznie Grudziądzanie są łatwiejszym przeciwnikiem niż Betard Sparta.

Z drugiej strony, jeśli się prowadzi od początku sezonu i chce się wywalczyć tytuł mistrzowski to żaden przeciwnik nie powinien być straszny w drodze po złoto.

Ale to jest tylko i aż żużel i każdy wynik jest możliwy. Choć zawodnicy Motoru pokazali, że potrafią jechać na torze w Grudziądzu zaliczając bardzo dobry występ w pierwszym turnieu o indywidualne mistrzostwo Polski.

W awizowanych składach obu drużyn nie ma żadnych niespodzianek.  W obu ekipach – zgodnie z tegoroczną tradycją – menadżerowie zastosowali zastępstwo zawodnika.

Składy na mecz w Grudziądzu:

ZOOleszcz GKM Grudziądz:
9. Przemysław Pawlicki
10. Krzysztof Kasprzak
11. Frederik Jakobsen
12. zastępstwo zawodnika
13. Kacper Warduliński
14. Kacper Łobodziński
15. Kacper Pludra

Motor Lublin:
1. Mikkel Michelsen
2. Maksym Drabik
3. Jarosław Hampel
4. Fraser Bowes
5. zastępstwo zawodnika
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak

Początek spotkania: 15 lipca (piątek), godz. 20:30. Transmisja Eleven Sports 1