Z wielkimi nadziejami zawodnicy ZOOleszcz GKM Grudziądz wkraczali w sezon 2023. Wzmocniono skład min. byłymi zawodnikami Betard Sparty Wrocław – Maxem Fricke i Glebem Czugunowem. W ekipie był mocny junior Kacper Pludra. Wydawało się, że w końcu jak nie teraz – to kiedy Grudziądzanie wejdą do play off. Na „papierze” przed sezonem wielu fachowców właśnie GKM widziało w szóstsce najlepszych drużyn PGE Ekstraligi.

Żużlowcy z Hallera zawalili początek sezonu. Później było niespodziewane zwycięstwo u siebie z osłabionym Platinum Motorem Lublin. Ale następne mecze nie były już tak udane. Jednak do ostatniego spotkania tliła się jeszcze szansa na udział Grudziądzan w play off. Zawodnicy ZOOleszcz GKM-u w 14 rundzie PGE Ekstraligi walczyli w Częstochowie – z lwami – jak lwy. Ostatecznie remis sprawił, że dla Grudziądzan ten sezon się już skończył.

W mediach społecznościowych klub podziękował kibicom z wsparcie przez cały sezon:

Ten sezon zaczęliśmy fatalnie, a zakończyliśmy za sporym niedosytem na 7 miejscu w tabeli. Dziękujemy Wam za wsparcie w całych rozgrywkach i w spotkaniach na H4 i tych wyjazdowych!
Do zobaczenia w 2024 roku na meczach PGE Ekstraligi!